PKDT WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ! 🙂
Wraz z nastaniem nowego roku spieszymy podzielić się z Wami dobrą wiadomością – PKDT wznawia działalność! Dzięki pomocy naszych sympatyków i darczyńców udało nam się spłacić wszystkie długi i wyjść na prostą. Bardzo dziękujemy Wam za wspacie, ciepłe słowa i wiarę, że może się udać!

Nowy rok zaczynamy z zerem na koncie, liczbą 180 tymczasów (16 w lecznicach, 4 w hotelach, reszta w domach tymczasowych). Do nakarmienia mamy w tej chwili ponad 500 kotów wolno żyjących w różnych miejscach! To są zawrotne liczby, dlatego prosimy, nie zapominajcie o nas i naszych podopiecznych! Jak zwykle, tylko dzięki Waszej dalszej pomocy będziemy w stanie reagować na krzywdę i niedolę potrzebujących kotów.

***

Pomorski Koci Dom Tymczasowy – PKDT – to grupa wolontariuszy z Trójmiasta. Opiekujemy się kotami bezdomnymi oraz wolno żyjącymi. Nie pozostajemy też obojętni na losy innych zwierząt. Tworzymy sieć domów tymczasowych dla kotów bezdomnych, porzuconych lub tracących swoje domy. Przygotowujemy do adopcji kocięta pochodzące ze stad kotów wolno żyjących. Miesięcznie w naszych domach tymczasowych przebywa od 80 do 120 zwierząt. Rocznie nowe domy znajduje około 300 naszych podopiecznych. Staramy się łączyć życie prywatne i zawodowe z pracą społeczną na rzecz zwierząt. Nasze zaangażowanie wypływa z serc, jest owocem dobrej woli, odpowiedzią na ogromne potrzeby w tym zakresie. Dostrzegamy je wokół siebie, nie chcemy i nie potrafimy być obojętni.