Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej
Przekaż darowiznę
Nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY
Bezbronne Zwierzęta


Gacek pilnie szuka domu

Gacek jest pięcioletnim, wykastrowanym kocurem. Traci dom z powodu ciąży swojej pani. Nie wnikamy w pobudki właścicieli. Szukamy Gacusiowi nowego domu. PILNIE!

gacek

SIGE by Kubik-Rubik.de

Kocur jest zdrowy, spokojny, bezproblemowy, korzysta z kuwety i drapaka.

Więcej…

 

Tiger szuka domu

Tiger to wspaniały kilkuletni kocurek, bardzo spokojny i bezproblemowy. Lubi być głaskany, jest towarzyski i kontaktowy. Przybiega na zawołanie. Świetnie dogaduje się z innymi kotami. Korzysta z kuwety. Chętnie wyleguje się na słoneczku czy na kaloryferze.

tiger1tiger3

SIGE by Kubik-Rubik.de

Tiger obecnie przebywa w domu tymczasowym, ale potrzebuje swojego domku i kochających opiekunów.

Więcej…

 

Leoś szuka domu!

leosleos1

SIGE by Kubik-Rubik.de

Osoba, która dokarmia kocurka dopilnuje jego kastracji, odrobaczenia i odpchlenia przed wydaniem do nowego domu - Stałego lub Tymczasowego.  Pilnie poszukiwany dom dla kocurka - rudego Leosia. Kotek bytuje w miejscu nieprzyjaznym kotom - jedna osoba regularnie go dokarmia, ale reszta jest nieprzychylna. W obawie przed ludźmi kotek śpi na drzewie :(

Jest przyjacielski, choć przez pierwszą chwilę nieufny (niestety w warunkach w których przyszło mu bytować jest to bardzo dobra cecha). Gadatliwy, zaprzyjaźnił się z kotami, a z osobą, która go dokarmia chodzi na spacery z psem :) Ma około 1,5 roku.

Więcej…

 

Mufka - kotka po przejściach szuka domu na zawsze

Mufka, kotka która wiele przeszła w swoim krótki życiu szuka domu już na zawsze!

mufka_01mufka_03mufka_04mufka_05

SIGE by Kubik-Rubik.de

Mufka trafiła do nas jesienią 2013 roku jako jeden z kotów zabranych z przytuliska w Kwidzynie. To miła, delikatna, niewielka buraska o przepięknych, mądrych oczach.

Więcej…

 

Omar ma dom

Omar, czarny, przystojny młodzieniec o przepięknych oczach, jest już w nowym domu. Zamieszkał w doborowym towarzystwie - z dwoma psami i dwoma szczurkami. :)

omar_

SIGE by Kubik-Rubik.de

Omar znalazł się pod opieką PKDT przez pomyłkę. Miał być kotką złapaną na sterylizację. Okazał się młodym, półrocznym kocurkiem. Bardzo dokładnie ukrył ten fakt przed nami :) Że jest to kocur, a nie kotka, okazało się dopiero po podaniu narkozy i obmyciu okolic ogonka :D Omar miał grzybicę, a to oznaczało miesięczną kurację w lecznicy i kosztowne leczenie. Udało się go wyleczyć i chłopak zdrowy wyruszył do nowego domu.

 

Pamiętacie Bąbla? Znowu szuka domu :-(.

babel2

SIGE by Kubik-Rubik.de

Pamiętacie Bąbla? Piesek trafił pod naszą opiekę w grudniu 2012 roku. Został zabrany z szopy, w której mieszkał wraz z bezdomnym opiekunem. Człowiek ten prawie zaczadził siebie i psa. Bąbel był na długim leczeniu, potem w hotelu i znalazł dom. Niestety, dziś ten dom stracił... Sytuacja życiowa zmusiła opiekuna do oddania Bąbla.

Zabrałyśmy Bąbla znów do hotelu. Do naszych kocich domów nie możemy dołączyć psa. Mamy nadzieję, że Bąbel szybko znajdzie nowych opiekunów!

Kontakt: Marlena 509 180 009

Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu Bąbla. Sam koszt hotelu to 450 zł miesięcznie, nie mamy takich pieniędzy... Wpłaty prosimy kierować na nasze konto z dopiskiem "Dla Bąbla"

 

Pomorski Koci Dom Tymczasowy

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva

ul. Kawęczyńska 16/42a

03-772 Warszawa

nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)

SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: GOPZPLPW

PayPal: pkdt.biuro@gmail.com

Uwaga: jako nazwę można też podawać nazwę skróconą, czyli:

Pomorski Koci Dom Tymczasowy

 

Więcej…

 

Tygryska prosi o adopcję wirtualną

45678

SIGE by Kubik-Rubik.de

Kotka o wyglądzie małego tygrysa, w wieku około 2-3 lat, jest wysterylizowana. Ma zdiagnozowaną niewydolność nerek. Podejrzewamy, że Tygryska została wyrzucona na ulicę, ponieważ jej byli opiekunowie przestraszyli się kosztów i odpowiedzialności związanej z jej leczeniem. Tygryska ma ogromną wolę życia!!! Uwielbia towarzystwo człowieka. Niestety tymczasowo przebywa w lecznicy weterynaryjnej. Tygryska nie toleruje innych kotów, dlatego nie mamy możliwości umieszczenia jej w naszych mocno 'zakoconych' domach tymczasowych.

Więcej…

 

OTTO szuka domu

ottootto1

SIGE by Kubik-Rubik.de

OTTO - półtoraroczny kocurek. Otto to historia polsko-włoska zawiedzionej miłości. Otto trafił do swojego włoskiego przyjaciela mając 2 miesiące. Był wtedy słodkim, ślicznym maluchem. Przyjaźń kocio-ludzka miała być dozgonna i na polskiej ziemi, bo opiekun Otta próbował mieszkać w Polsce i tu układać sobie życie. Nie wyszło. Podjął decyzję o powrocie do Włoch. Niestety dla Otta nie znalazło się miejsce u jego boku. Kot trafił do nas.

Więcej…

 

PILNIE SZUKA DOMU! PO RAZ KOLEJNY WRACA Z ADOPCJI!

p1p2p3

SIGE by Kubik-Rubik.de

Pinkey to koteczka, która latem ubiegłego roku została znaleziona w zawiązanym worku na śmietniku. Jeszcze ślepe kociaki udało się uratować - jej rodzeństwo ma fajne kochające domki, a ona jeszcze nie trafiła na swojego "ludzia". Pinkey znów wróciła z adopcji - tym razem dlatego, że za dużo biega..

Więcej…

 

Prince potrzebuje pomocy i domu!

prince1prince2prince3

SIGE by Kubik-Rubik.de

Znalazłyśmy takiego stwora! Z relacji karmicieli wynika, że błąkał się przynajmniej od roku na Matarni w Gdańsku. Kocurek musiał zostać wykastrowany i.... ogolony do łysa, ponieważ jego długie futro uległo sfilcowaniu! Biedaczek był cały w pchłach i kleszczach. Z sierści kota powstał nieprzepuszczalny pancerz o grubości 5 centymetrów, gdzie gniazdo zrobiły sobie pasożyty, a do skóry nie dochodziło powietrze. Kotek strasznie cierpiał z tego powodu!

Więcej…

 

Sterylizacja jest jedyną skuteczną metodą walki z bezdomnością zwierząt! Prosimy o wsparcie!

AKCJA STERYLIZACJA KOTEK STOCZNIOWYCH

STOCZNIA NAUTA

STOCZNIA GDYNIA

STOCZNIA MARYNARKI WOJENNEJ


Kotki zamieszkujące tereny stoczniowe w Gdyni potrzebują Waszej pomocy! Na terenach 3 stoczni mieszka prawie 300 kotów wolno żyjących. Większość z nich to kotki. Przez lata ciężkiej pracy zdołałyśmy wysterylizować ich większość, jednak za sprawą człowieka i migracji kotów pojawiły się nowe. Do sterylizacji zostało około 50 KOTEK!!! Kotki zaczynają "rujkować". Jeśli urodzą populacja kotów stoczniowych wzrośnie do 550 w pierwszej połowie roku, do 800 pod koniec roku, jeśli założymy, że każda z 50 kotek urodzi 2 razy po 5 kociaków w tym roku. Ile z tych kociąt umrze w wyniku chorób, w wypadkach - nie wiemy. Jednak chcemy zaoszczędzić im cierpienia i nie dopuścić do rozmnażania. Zresztą, jeśli w przyszłym roku będziemy miały do złapania chociażby o 100 kotek więcej, po prostu nie damy rady – jest nas za mało. Kondycja kotek, które cały czas mają ruję, potem są w ciąży, rodzą i karmią potomstwo jest fatalna – chcemy też im zaoszczędzić chorób, wyniszczenia organizmu. Dodatkową korzyścią dla tych zwierząt jest zapobieganie roznoszeniu chorób podczas kopulacji, pogryzieniom przez kocury. Zmniejsza się prawdopodobieństwo chorób: chronimy je przed ropomaciczem, nowotworami narządów rodnych, minimalizujemy ryzyko zapadania na raka sutków czy listwy mlecznej.

Więcej…

 

Cyganek stoczniowy - prosimy o pomoc!

cyganekcyganek2cyganek3cyganek4

SIGE by Kubik-Rubik.de

Cyganka znalazłyśmy w karmniku na terenie stoczni Nauta w Gdyni. Standardowo co dwa dni robimy objazd stoczni, rozkładając karmę. Mrozy zelżały - wielka radość, bo woda i jedzenie nie zamarza. W jednym karmniku siedział młody około 1 roczny, oswojony kot w paskudnym stanie. Na nasz widok rozpoczęło się głośne miauczenie i prośby. Kota nie mogłyśmy zostawić. Trafił do lecznicy: zapalenie płuc, koci katar, zapchlenie straszne z wydrapanymi ranami. Śmierdzący ropą, zasikany. Kot został podrzucony na stocznię. Jest zupełnie oswojony. Nie miał szans na przystosowanie się do warunków stoczniowych i zimowych. Mrozy sprawiły, że był u kresu sił.

Więcej…

 

Murzynek z Dolnego Miasta

kam

SIGE by Kubik-Rubik.de

Nasza wolontariuszka pisze:

"Na Dolnym Mieście złapałam takiego biedaka! Z tak straszną raną był widywany od kilku dni. Niestety, nie dawał się złapać, był bardzo ostrożny (na swoja zgubę). Teraz się udało i kotek trafił do pobliskiej lecznicy, gdzie pod opiekę wziął go nasz nieoceniony dr Z. Jeśli chcesz pomoc temu czarnuszkowi, wspomóż jego leczenie. On czeka na Twoją pomoc. Nie wiemy, co się stało. Mamy tylko nadzieję, że nie zrobił mu tego człowiek.

Więcej…

 

PRZEKAŻ NAM 1% PODATKU

KAŻDEGO ROKU Z NIECIERPLIWOŚCIĄ OCZEKUJEMY MOMENTU, KIEDY TRAFI DO NAS WASZA DAROWIZNA PRZEKAZANA W FORMIE 1% PODATKU. JEST TO DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH DUŻY ZASTRZYK FINANSOWY, KTÓRY POZWALA NAM DZIAŁAĆ. LECZENIE I UTRZYMANIE NASZYCH ZWIERZĄT FINANSOWANE SĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE Z DAROWIZN. 1% PODATKU MA DLA NAS OGROMNE ZNACZENIE.

100% PAŃSTWA DAROWIZN OTRZYMUJĄ NASI PODOPIECZNI!!!

JESTEŚMY WOLONTARIUSZAMI - DZIAŁAMY NIEODPŁATNIE!

POMÓŻCIE ZWIERZĘTOM.

Więcej…

 

Zuza ma dom

Nasza 100% jedynaczka Zuza znalazła dom, w którym będzie niepodzielnie rządzić. Została pierwszym w życiu kotem swojej nowej opiekunki, Ani. :)

zuza1zuza2zuza3zuza4zuza5zuza6

SIGE by Kubik-Rubik.de

Zuza to dojrzała, zdrowa i charakterna kotka. Nie lubi innych kotów, za to uwielbia wylegiwać się na ludzkich kolanach. Pół roku czekała na swojego człowieka. Wszystkich zachwycała urodą i przymilnością, ale nikt dotychczas nie zdecydował się na jej adopcję - kotka jest "za stara", mówili. Tymczasem Zuza ma około 6 lat i długie lata życia przed sobą.

Trzymamy kciuki za Zuzę w nowym domu. :)

 

POMÓŻ KOTOM Z ULICY HUTNICZEJ,OKOLICE ‘RADMORU’ !

Prosimy o  pomoc dla kotów z Radmoru. Stadem opiekuje się sympatyk PKDT - Pani Ola. Prosimy o wsparcie jej w tych działaniach. Za przekazane środki i karmę w imieniu osoby karmiącej bardzo dziękujemy!

radmor1radmor2

SIGE by Kubik-Rubik.de

Więcej…

 

Nasi weterynarze:

Przychodnia Weterynaryjna Małgorzata i Jacek Kasprzyk

www.wet-gdynia.pl
ul. Jaskółcza 4, Gdynia
tel. 58 623 82 22


Przychodnia Weterynaryjna Jarosław Bandura

www.lecznicachylonia.pl
ul. Chełmińska 23, Gdynia
tel. 58 782 70 70


Przychodnia Weterynaryjna Małgorzata i Paweł Łukuć

www.vetgdynia.pl
ul. Korczaka 25, Gdynia
tel. 58 622 44 24


Przychodnia Weterynaryjna DrVet

www.drvet.pl
ul. Legionów 119D, Gdynia
tel. 668 037 111


Przychodnia Weterynaryjna "Kot i Pies" s.c.

weterynarz-gdynia.pl/kotipies
ul. Świętojańska 53, Gdynia
tel. 58 661 40 81


Przychodnia Weterynaryjna "Arkadia" Gabriela Kapała

www.przychodnia-arkadia.pl
ul. Parkowa 6/1b, Gdynia
tel. 609 090 450


Gabinet Weterynaryjny Sławomir Pobłocki

ul. Fiołkowa 3, Kosakowo
tel. 58 679 13 16


Przychodnia Weterynaryjna s.c. Staniszewska i Stenzel

przychodniawejherowo.w.interia.pl/
ul. Morska 9a, Wejherowo
tel.: 58 35 12 806


Przychodnia Weterynaryjna "AMICIS" s.c. Wojciech Ulewicz

ul. Elbląska 65, Gdańsk,
tel. 58 301 91 43


Gabinet weterynaryjny "Canin"

ul. Piołunowa 36, Gdynia,
tel. 58 629 03 30
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj1208
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4385
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu11439
mod_vvisit_counterW tym miesiącu26921
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu77253
mod_vvisit_counterRazem1597378
PKDT na Facebooku