Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej
Przekaż darowiznę
Nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY
Bezbronne Zwierzęta


PRZEKAŻ NAM 1% PODATKU

KAŻDEGO ROKU Z NIECIERPLIWOŚCIĄ OCZEKUJEMY MOMENTU, KIEDY TRAFI DO NAS WASZA DAROWIZNA PRZEKAZANA W FORMIE 1% PODATKU. JEST TO DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH DUŻY ZASTRZYK FINANSOWY, KTÓRY POZWALA NAM DZIAŁAĆ. LECZENIE I UTRZYMANIE NASZYCH ZWIERZĄT FINANSOWANE SĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE Z DAROWIZN. 1% PODATKU MA DLA NAS OGROMNE ZNACZENIE.

100% PAŃSTWA DAROWIZN OTRZYMUJĄ NASI PODOPIECZNI!!!

JESTEŚMY WOLONTARIUSZAMI - DZIAŁAMY NIEODPŁATNIE!

POMÓŻCIE ZWIERZĘTOM.

Więcej…

 

Sterylizacja jest jedyną skuteczną metodą walki z bezdomnością zwierząt! Prosimy o wsparcie!

AKCJA STERYLIZACJA KOTEK STOCZNIOWYCH

STOCZNIA NAUTA

STOCZNIA GDYNIA

STOCZNIA MARYNARKI WOJENNEJ


Kotki zamieszkujące tereny stoczniowe w Gdyni potrzebują Waszej pomocy! Na terenach 3 stoczni mieszka prawie 300 kotów wolno żyjących. Większość z nich to kotki. Przez lata ciężkiej pracy zdołałyśmy wysterylizować ich większość, jednak za sprawą człowieka i migracji kotów pojawiły się nowe. Do sterylizacji zostało około 50 KOTEK!!! Kotki zaczynają "rujkować". Jeśli urodzą populacja kotów stoczniowych wzrośnie do 550 w pierwszej połowie roku, do 800 pod koniec roku, jeśli założymy, że każda z 50 kotek urodzi 2 razy po 5 kociaków w tym roku. Ile z tych kociąt umrze w wyniku chorób, w wypadkach - nie wiemy. Jednak chcemy zaoszczędzić im cierpienia i nie dopuścić do rozmnażania. Zresztą, jeśli w przyszłym roku będziemy miały do złapania chociażby o 100 kotek więcej, po prostu nie damy rady – jest nas za mało. Kondycja kotek, które cały czas mają ruję, potem są w ciąży, rodzą i karmią potomstwo jest fatalna – chcemy też im zaoszczędzić chorób, wyniszczenia organizmu. Dodatkową korzyścią dla tych zwierząt jest zapobieganie roznoszeniu chorób podczas kopulacji, pogryzieniom przez kocury. Zmniejsza się prawdopodobieństwo chorób: chronimy je przed ropomaciczem, nowotworami narządów rodnych, minimalizujemy ryzyko zapadania na raka sutków czy listwy mlecznej.

Więcej…

 

Kotwica - schorowany stoczniowy weteran - kryzys zdrowotny !

KOTWICA - stoczniowy weteran. Kotwica zamieszkiwał dawną Stocznię Gdynię S.A, gdzie obserwowałyśmy go, jeżdżąc na regularne dokarmiania stada.

 

03.2014

Kotwicą opiekują się wirtualnie pracownicy firmy Jeppesen Poland. Zadeklarowali oni miesięczną wpłatę - 50 zł przez okres kolejnych 7 miesięcy. W imieniu Kotwicy dziękujemy! :)


***

21.04.2014

Kotwica od kilku tygodni miał poważne problemy z zapaleniem dziąseł. Trzy najbardziej chore zęby, powodujace zapalenie zostały usunięte. Niestety Kotwica słabo zniósł podaną narkozę. Pogorszyły mu się parametry nerkowe: kreatynina 2,8 i mocznik 130 (norma: 1,8 i 70). Dostał leki i kroplówki. Kreatynina i mocznik jednak jeszcze bardziej skoczyły do 5,6 i 156. Dalsze kroplówki i leki pozwoliły zbić kreatyninę do 3,6, ale wzrost mocznika do 400 odebrał Kotwicy apetyt. Aktualnie kroplówki i dopamina oraz dodatkowa dieta. Kotwica walczy bardzo dzielnie. Niejeden kot w jego stanie już by się nie podniósł pomimo starań. Kotwica powoli odzyskuje apetyt. Je niewielkie porcje. Pomagamy mu. Trzymajcie kciuki. Kotwica ma ogromną wolę walki!!!!

***

Więcej…

 

Mały marmurkowy kocurek z Wejherowa prosi o pomoc!

marmurkowy1marmurkowy2

SIGE by Kubik-Rubik.de

Pod opiekę Fundacji trafił 5 miesięczny marmurkowy kocurek. Płakał i zwodził wniebogłosy, jednocześnie biegając po jezdni. Gdyby tam został, z pewnością podzieliłby los wielu potrąconych i zabitych zwierząt. Maluch jest ewidentnie domowym kotem, doskonale zna przeznaczenie kuwety i drapaka, a kolana uważa za najstosowniejsze miejsce do drzemki. Chłopak jest wyjatkowo pięknie umaszczony, a i charakter ma uroczy. Przeszedł już pierwszą wizytę u weterynarza, dostał cenzurkę "zdrowy", został odpchlony i odrobaczony, a jeśli finanse na to pozwolą to niebawem zostanie wykastrowany.

Więcej…

 

Gacek pilnie szuka domu

Gacek jest pięcioletnim, wykastrowanym kocurem. Traci dom z powodu ciąży swojej pani. Nie wnikamy w pobudki właścicieli. Szukamy Gacusiowi nowego domu. PILNIE!

gacek

SIGE by Kubik-Rubik.de

Kocur jest zdrowy, spokojny, bezproblemowy, korzysta z kuwety i drapaka.

Więcej…

 

Tiger szuka domu

Tiger to wspaniały kilkuletni kocurek, bardzo spokojny i bezproblemowy. Lubi być głaskany, jest towarzyski i kontaktowy. Przybiega na zawołanie. Świetnie dogaduje się z innymi kotami. Korzysta z kuwety. Chętnie wyleguje się na słoneczku czy na kaloryferze.

tiger1tiger3

SIGE by Kubik-Rubik.de

Tiger obecnie przebywa w domu tymczasowym, ale potrzebuje swojego domku i kochających opiekunów.

Więcej…

 

Leoś szuka domu!

leosleos1

SIGE by Kubik-Rubik.de

Osoba, która dokarmia kocurka dopilnuje jego kastracji, odrobaczenia i odpchlenia przed wydaniem do nowego domu - Stałego lub Tymczasowego.  Pilnie poszukiwany dom dla kocurka - rudego Leosia. Kotek bytuje w miejscu nieprzyjaznym kotom - jedna osoba regularnie go dokarmia, ale reszta jest nieprzychylna. W obawie przed ludźmi kotek śpi na drzewie :(

Jest przyjacielski, choć przez pierwszą chwilę nieufny (niestety w warunkach w których przyszło mu bytować jest to bardzo dobra cecha). Gadatliwy, zaprzyjaźnił się z kotami, a z osobą, która go dokarmia chodzi na spacery z psem :) Ma około 1,5 roku.

Więcej…

 

Mufka - kotka po przejściach szuka domu na zawsze

Mufka, kotka która wiele przeszła w swoim krótki życiu szuka domu już na zawsze!

mufka_01mufka_03mufka_04mufka_05

SIGE by Kubik-Rubik.de

Mufka trafiła do nas jesienią 2013 roku jako jeden z kotów zabranych z przytuliska w Kwidzynie. To miła, delikatna, niewielka buraska o przepięknych, mądrych oczach.

Więcej…

 

Pamiętacie Bąbla? Znowu szuka domu :-(.

babel2

SIGE by Kubik-Rubik.de

Pamiętacie Bąbla? Piesek trafił pod naszą opiekę w grudniu 2012 roku. Został zabrany z szopy, w której mieszkał wraz z bezdomnym opiekunem. Człowiek ten prawie zaczadził siebie i psa. Bąbel był na długim leczeniu, potem w hotelu i znalazł dom. Niestety, dziś ten dom stracił... Sytuacja życiowa zmusiła opiekuna do oddania Bąbla.

Zabrałyśmy Bąbla znów do hotelu. Do naszych kocich domów nie możemy dołączyć psa. Mamy nadzieję, że Bąbel szybko znajdzie nowych opiekunów!

Kontakt: Marlena 509 180 009

Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu Bąbla. Sam koszt hotelu to 450 zł miesięcznie, nie mamy takich pieniędzy... Wpłaty prosimy kierować na nasze konto z dopiskiem "Dla Bąbla"

 

Pomorski Koci Dom Tymczasowy

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva

ul. Kawęczyńska 16/42a

03-772 Warszawa

nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)

SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: GOPZPLPW

PayPal: pkdt.biuro@gmail.com

Uwaga: jako nazwę można też podawać nazwę skróconą, czyli:

Pomorski Koci Dom Tymczasowy

 

Więcej…

 

Tygryska prosi o adopcję wirtualną

45678

SIGE by Kubik-Rubik.de

Kotka o wyglądzie małego tygrysa, w wieku około 2-3 lat, jest wysterylizowana. Ma zdiagnozowaną niewydolność nerek. Podejrzewamy, że Tygryska została wyrzucona na ulicę, ponieważ jej byli opiekunowie przestraszyli się kosztów i odpowiedzialności związanej z jej leczeniem. Tygryska ma ogromną wolę życia!!! Uwielbia towarzystwo człowieka. Niestety tymczasowo przebywa w lecznicy weterynaryjnej. Tygryska nie toleruje innych kotów, dlatego nie mamy możliwości umieszczenia jej w naszych mocno 'zakoconych' domach tymczasowych.

Więcej…

 

OTTO szuka domu

ottootto1

SIGE by Kubik-Rubik.de

OTTO - półtoraroczny kocurek. Otto to historia polsko-włoska zawiedzionej miłości. Otto trafił do swojego włoskiego przyjaciela mając 2 miesiące. Był wtedy słodkim, ślicznym maluchem. Przyjaźń kocio-ludzka miała być dozgonna i na polskiej ziemi, bo opiekun Otta próbował mieszkać w Polsce i tu układać sobie życie. Nie wyszło. Podjął decyzję o powrocie do Włoch. Niestety dla Otta nie znalazło się miejsce u jego boku. Kot trafił do nas.

Więcej…

 

PILNIE SZUKA DOMU! PO RAZ KOLEJNY WRACA Z ADOPCJI!

p1p2p3

SIGE by Kubik-Rubik.de

Pinkey to koteczka, która latem ubiegłego roku została znaleziona w zawiązanym worku na śmietniku. Jeszcze ślepe kociaki udało się uratować - jej rodzeństwo ma fajne kochające domki, a ona jeszcze nie trafiła na swojego "ludzia". Pinkey znów wróciła z adopcji - tym razem dlatego, że za dużo biega..

Więcej…

 

Cyganek stoczniowy - prosimy o pomoc!

cyganekcyganek2cyganek3cyganek4

SIGE by Kubik-Rubik.de

Cyganka znalazłyśmy w karmniku na terenie stoczni Nauta w Gdyni. Standardowo co dwa dni robimy objazd stoczni, rozkładając karmę. Mrozy zelżały - wielka radość, bo woda i jedzenie nie zamarza. W jednym karmniku siedział młody około 1 roczny, oswojony kot w paskudnym stanie. Na nasz widok rozpoczęło się głośne miauczenie i prośby. Kota nie mogłyśmy zostawić. Trafił do lecznicy: zapalenie płuc, koci katar, zapchlenie straszne z wydrapanymi ranami. Śmierdzący ropą, zasikany. Kot został podrzucony na stocznię. Jest zupełnie oswojony. Nie miał szans na przystosowanie się do warunków stoczniowych i zimowych. Mrozy sprawiły, że był u kresu sił.

Więcej…

 

Murzynek z Dolnego Miasta

kam

SIGE by Kubik-Rubik.de

Nasza wolontariuszka pisze:

"Na Dolnym Mieście złapałam takiego biedaka! Z tak straszną raną był widywany od kilku dni. Niestety, nie dawał się złapać, był bardzo ostrożny (na swoja zgubę). Teraz się udało i kotek trafił do pobliskiej lecznicy, gdzie pod opiekę wziął go nasz nieoceniony dr Z. Jeśli chcesz pomoc temu czarnuszkowi, wspomóż jego leczenie. On czeka na Twoją pomoc. Nie wiemy, co się stało. Mamy tylko nadzieję, że nie zrobił mu tego człowiek.

Więcej…

 

POMÓŻ KOTOM Z ULICY HUTNICZEJ,OKOLICE ‘RADMORU’ !

Prosimy o  pomoc dla kotów z Radmoru. Stadem opiekuje się sympatyk PKDT - Pani Ola. Prosimy o wsparcie jej w tych działaniach. Za przekazane środki i karmę w imieniu osoby karmiącej bardzo dziękujemy!

radmor1radmor2

SIGE by Kubik-Rubik.de

Więcej…

 

Nasi weterynarze: 

Przychodnia Weterynaryjna Małgorzata i Jacek Kasprzyk

www.wet-gdynia.pl
ul. Jaskółcza 4, Gdynia 
tel. 58 623 82 22 

Przychodnia Weterynaryjna Jarosław Bandura 

www.lecznicachylonia.pl 
ul. Chełmińska 23, Gdynia 
tel. 58 782 70 70  

Przychodnia Weterynaryjna Małgorzata i Paweł Łukuć 

www.vetgdynia.pl 
ul. Korczaka 25, Gdynia 
tel. 58 622 44 24  

Przychodnia Weterynaryjna KOALA 

ul. Legionów 119D, Gdynia 
tel. 668 037 111  

Przychodnia Weterynaryjna "Kot i Pies" s.c. 

www.weterynarz-gdynia.pl/kotipies 
ul. Świętojańska 53, Gdynia 
tel. 58 661 40 81

 Przychodnia Weterynaryjna "Arkadia" Gabriela Kapała 

www.przychodnia-arkadia.pl 
ul. Parkowa 6/1b, Gdynia 
tel. 609 090 450   

Gabinet Weterynaryjny Sławomir Pobłocki 

ul. Fiołkowa 3, Kosakowo 
tel. 58 679 13 16

 Przychodnia Weterynaryjna s.c. Staniszewska i Stenzel 

www.przychodniawejherowo.w.interia.pl 
ul. Morska 9a, Wejherowo 
tel.: 58 35 12 806

 Przychodnia Weterynaryjna "AMICIS" s.c. Wojciech Ulewicz 

ul. Elbląska 65, Gdańsk, 
tel. 58 301 91 43

  Gabinet weterynaryjny "Canin" 

ul. Piołunowa 36, Gdynia,
tel. 58 629 03 30

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj389
mod_vvisit_counterWczoraj630
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1719
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu26482
mod_vvisit_counterW tym miesiącu50737
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu77253
mod_vvisit_counterRazem1621194
PKDT na Facebooku