Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej

Pomorski Koci Dom Tymczasowy ... Więcej
Przekaż darowiznę
Pomoż - zostań DT

Nasi partnerzy

PARTNER STRATEGICZNY
Bezbronne Zwierzęta


Zaginęła Monkey - Sopot,okolice ulicy Abrahama

frania1frania2frania4

SIGE by Kubik-Rubik.de

Dnia 16.05. w Sopocie - przy ul. Abrahama 3 - zaginęła kotka Monkey przebywająca w naszym Domu Tymczasowym. Kicia jest bardzo łagodna, ale płochliwa. W przypadku spotkania jej, bardzo prosimy o ostrożność w łapaniu, może uciekać.Prosimy o kontakt osoby dokarmiające koty w tym rejonie, właścicieli piwnic, garaży, miejsc, gdzie mogłaby szukać schronienia. Kicia jest po długim leczeniu i potrzebuje opieki.

Bardzo prosimy o kontakt 500 747 888, 797 623 968.

 

Długowłosa Szafranka potrzebuje leczenia

szafranka1szafranka2szafranka3

SIGE by Kubik-Rubik.de

Koteczka trafiła do nas ze zgłoszenia. Mieszkańcy osiedla poinformowali, że kicia ciągnie za sobą długi kawał oderwanej skóry. Po kilku dniach udało się kotkę odłowić. Na szczęście nie były to takie obrażenia, jakich się obawialiśmy, ale kotka odarła sobie kawał sfilcowanego futra. Musiała mieć duży problem z pielęgnacją długich włosów. Do tego ma poważną grzybicę. Jest w zasadzie w połowie łysa, miejscami całkowicie. Musimy ją wyleczyć, wysterylizować, zaszczepić na grzybicę. Posiedzi trochę w lecznicy, z czego jest średnio zadowolona, ale nie ma rady.

Więcej…

 

ZUKI to wyjątkowa koteczka

zuki1zuki2zuki3

SIGE by Kubik-Rubik.de

Sama przyszła po pomoc - weszła do transportera przygotowanego do przewozu dzikiej kotki na zabieg sterylizacji. Jakież było nasze zdziwienie niecodziennym znaleziskiem leżącym w kontenerku. Była mocno zakatarzona i miała ślady po pogryzieniu. Po ponad 2 tygodniach koci katar został już niemal wyleczony, jednak pojawił się problem innej natury - Zuki zaczęła łysieć, dosłownie wydrapuje sobie futerko. W niektórych miejscach skóra jest podrapana aż do krwi.

Więcej…

 

Ratujmy Romka.

roman1roman2roman3roman4

SIGE by Kubik-Rubik.de

Roman został porzucony dawno temu. Jak dawno? Nikt nie pamięta. Przemiły, miziasty, oswojony kot stał się mieszkańcem ulicy.

Chorował długo. Nikomu jednak nie przyszło do głowy, żeby to gdzieś zgłosić. Ani do nas, ani gdzie indziej. Za to nadano mu imię: Zepsuty. Zabrakło wrażliwości. Zepsuć może się zegarek albo lalka, nie zwierzę. Zabrakło nawet litości. Na odległość widać i słychać, że każdy oddech Romana jest bardzo płytki, że jest ogromnym wysiłkiem. Momentami ma się wrażenie, że Romek zaraz się udusi.Każdy wdech i wydech to jedno wielkie gulgotanie. Mnóstwo ropy. Wysięk z nosa minimalny, infekcja zeszła niżej. W całych drogach oddechowych "gra". Do tego silna biegunka. Sierść Romka jest sucha, twarda, stercząca. Mnóstwo pasożytów.

To był ostatni moment na interwencję. Jeszcze chwilę i nie byłoby kogo ratować. Czy infekcja dróg oddechowych może zabić? Nieleczona może. Na szczęście Romana spotkała Ania i tak trafił pod naszą opiekę.

Więcej…

 

UWAGA MIESZKAŃCY MIASTA HEL !!! Zastrzelono koty!!!

hel1hel2hel3hel4

SIGE by Kubik-Rubik.de

W ostatni weekend 8-10 maja, w okolicy skrzyżowań ulic Kaszubskiej, Żeromskiego, Steyera zastrzelono kota. Dnia 11 maja, w poniedziałek, w tej samej okolicy zastrzelono kolejne zwierzę. Ktoś strzela do zwierząt z wiatrówki. Strzela chcąc zabić. Świadczy o tym rodzaj użytego śrutu (na zdjęciu). Sprawy są zgłaszane na policję przez Opiekunów kotów oraz przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA! i działający w jej ramach Pomorski Koci Dom Tymczasowy, czyli nas.

Więcej…

 

KOTECZKA MARLINKA POTRZEBUJE WSPARCIA NA LECZENIE I DOMU!

marlinka1marlinka2

SIGE by Kubik-Rubik.de

Kotka trafiła do lecznicy celem sterylizacji. Okazało się, że jest domowym, porzuconym kotem. Nie potrafiłyśmy jej wypuścić z powrotem w miejsce, gdzie żyła przez ostatni miesiąc. Kicia nie radziła sobie zbyt dobrze. Do miski podchodziła jako ostatnia, była ganiana przez kocury, spała pod krzaczkiem, bo bała się korzystać z budki czy piwnicy, gasła w oczach. Koteczkę zabrałyśmy do hotelu, skąd szukamy jej domu. Niestety dała o sobie znać grzybica, którą kicia musiała się zarazić zaraz przed złapaniem.

Więcej…

 

SUCZKA LUNA POTRZEBUJE POMOCY W OPŁACENIU 2 OPERACJI I LECZENIA!

sl1sl2sl3sl4

SIGE by Kubik-Rubik.de

Luna ma około 7 lat, została przygarnięta przez dom tymczasowy na stałe. Suczka wymaga bardzo pilnej sterylizacji, w tym tygodniu przeszła operację listwy mlecznej. Luna nie została wysterylizowana przez poprzedniego właściciela, dlatego ma wielkie problemy z listwą mleczną. Z sutków leciała ropa, jeden z nich był przerośnięty,pozostałe były zmienione z małymi guzkami, prawdopodobnie to już zmiany nowotworowe. Suczka przeszła długie leczenie antybiotykami i lekami przeciwzapalnymi, aby minęło jej zapalenie sutków, w czwartek Luna miała operację wycięcia całej listwy mlecznej. Po zabiegu już doszła do siebie dzięki codziennym wizytom u weterynarza.

Więcej…

 

Milka, słodka kotka potrzebuje jeszcze trochę Waszego wsparcia

milka1milka2milka3

SIGE by Kubik-Rubik.de

Pamiętacie kotkę Milkę, tę słodką, sympatyczną koteczkę? Koteczkę z miejsca gdzie diabeł mówi dobranoc? Ma się coraz lepiej! Od jakiegoś czasu kotka jest w naszym zewnętrznym domu tymczasowym. Mileczka po długim leczeniu i pobycie w lecznicy, została wysterylizowana. Okazało się, że kicia ma wodomacicze. Jej wiek określono na około 7-8 lat Koteczka powoli nabiera ciałka, grzyba już udało się pozbyć, futerko powoli wraca do normy. Potrzebujemy Waszego wsparcia w opłaceniu faktury za leczenie kotki oraz na zakup tabletek na sierść Dermanorm oraz dobrej jakościowo karmy.

Więcej…

 

Bazyl

bazyli

SIGE by Kubik-Rubik.de

Przystojniak ze zdjęcia ma na imię Bazyli. Mieszka w naszym Zielonym domu tymczasowym. Wraz z rodzeństwem został zabrany z Gdańska. Przyszedł na świat przy jednej z kamienic stojących przy ul. Grunwaldzkiej. Kociaków było 13. Wzmożony ruch szybko zebrał krwawe żniwo. Przeżyło 5. Jednym z nich jest Bazyl.

Więcej…

 

Reda – kot pilnie szuka domu!

kr1kr3kr4

SIGE by Kubik-Rubik.de

Młody, rozmruczany kotek szuka swojego domu. Przybłąkał się do pani, która nie może go zaadoptować, choć jest rozkoszny! Daje się nosić dzieciom na rękach, lubi wygrzewanie na parapecie. Domaga się głaskania. Jest ślicznie umaszczony – ma zabawny jeden „wąs” i białą końcówkę ogonka. W tej chwili śpi na gąbce pod samochodem – bardzo jest mu potrzebny prawdziwy dom... Niestety, my nie mamy już gdzie go umieścić, jeśli ktoś z Państwa zechciałby go zaadoptować, pomożemy z kwestiami weterynaryjnymi.

Osoby, które chciałyby go przygarnąć, są proszone o kontakt z panią Magdą, tel. 508465365

 
Bazarek

Nasi weterynarze:

Przychodnia Weterynaryjna Małgorzata i Jacek Kasprzyk

www.wet-gdynia.pl
ul. Jaskółcza 4, Gdynia
tel. 58 623 82 22

Przychodnia Weterynaryjna Jarosław Bandura

www.lecznicachylonia.pl
ul. Chełmińska 23, Gdynia
tel. 58 782 70 70

Przychodnia Weterynaryjna Małgorzata i Paweł Łukuć

www.vetgdynia.pl
ul. Korczaka 25, Gdynia
tel. 58 622 44 24

Przychodnia Weterynaryjna KOALA

ul. Legionów 119D, Gdynia
tel. 668 037 111

Przychodnia Weterynaryjna "Zwierzak"

www.zwierzak-gdynia.pl
ul. Świętojańska 53, Gdynia
tel. 58 661 40 81

Przychodnia Weterynaryjna "Arkadia" Gabriela Kapała

www.przychodnia-arkadia.pl
ul. Parkowa 6/1b, Gdynia
tel. 609 090 450

Gabinet Weterynaryjny Sławomir Pobłocki

ul. Fiołkowa 3, Kosakowo
tel. 58 679 13 16

Przychodnia Weterynaryjna s.c. Staniszewska i Stenzel

www.przychodniawejherowo.w.interia.pl
ul. Morska 9a, Wejherowo
tel.: 58 35 12 806

Przychodnia Weterynaryjna "AMICIS" s.c. Wojciech Ulewicz

ul. Elbląska 65, Gdańsk,
tel. 58 301 91 43

Gabinet weterynaryjny "Canin"

ul. Piołunowa 36, Gdynia,
tel. 58 629 03 30

Centrum Weterynaryjne "Psiaki i inne futrzaki"

www.psiaki-futrzaki.pl/
ul. Strzelców Karpackich 5/25, Gdańsk - Orunia Górna
tel. 515 979 009mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj14837
mod_vvisit_counterWczoraj38895
mod_vvisit_counterW tym tygodniu63216
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu16611
mod_vvisit_counterW tym miesiącu95080
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu50080
mod_vvisit_counterRazem2436579
PKDT na Facebooku