Soja szuka swojego miejsca

Kotka SojaSoja została zgłoszona interwencyjnie do Fundacji Viva (Pomorski Koci Dom Tymczasowy). Stołowała się pod jednym z barów w Rewie. Zadzwoniono do nas z prośba o pomoc i zabranie kota ze złamana łapka. Po kotkę pojechała jedna z naszych wolontariuszek: kotka oswojona, faktycznie mocno utykająca. Zabrałyśmy ja do zaprzyjaźnionej lecznicy.

Po ogładzie weterynaryjnym okazało się, ze kotka uległa wypadkowi: złamana miednica o ogon, uraz nogi z uszkodzonym nerwem kulszowym. Uraz zastarzały. Kości zrośnięte, jednak z powodu urazu nerwu, kotka lekko zawija stopkę i ma zanik mięśni w udzie.Kotka Soja

Radzi sobie doskonale, ale utkniecie nogi w płocie bądź innym miejscu może spowodować, przez brak czucia, większe szkody albo samookaleczenie.

Sezon letni się skończył, dokarmiania – brak, nikt z okolicznych mieszkańców się do Soi nie przyznaje. W tej sytuacji postanowiłyśmy poszukać jej nowego domu. Soja jest przemiłą, gadającą, lgnącą do człowieka kocicą. To dorosła kotka – ok. 3-4 letnia; jest wysterylizowana, zaszczepiona.

Kontakt: Monika K. 797623968

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *