7 lat na Naucie

Wtorek 27.03.2018r

W 2011 roku rozszerzyłyśmy akcję “Ratujmy koty” na Stocznię Nauta i od tamtej pory dbamy o koty z Nauty nieustannie. Na początku na tych terenach żyła ponad setka kotów, dzięki wysterylizowaniu wszystkich, zabraniu kilkudziesięciu małych kociąt do adopcji ich liczba spadła do około 50 kotów przez te kilka lat.

Zezowate Szczęście, Czarna, Herszt, Niebieska i wiele, wiele innych, które znamy od kilku lat czekają na nas w budkach i przy karmnikach. Na jedno karmienie zimą zużywamy prawie 10 kg suchej karmy i 20 puszek mokrej , kiedy temperatura na zewnątrz jest wyższa wykładamy więcej mokrej karmy. W tej chwili koty karmione są przez dwie wolontariuszki – przez Agnieszkę i przeze mnie. Koty karmione są co drugi dzień, przeważnie we wtorki, czwartki i w niedzielę.

Dziś relacja stoczniowa miała pójść o 20 ale dzisiejsze karmienie przedłużyło się i dopiero wróciłam do domu. Próbowałam złapać na sterylizację kotkę, której nie widziałam nigdy wcześniej, przyszła ze strony portu, jest trikolorką i nie ma naciętego ucha, co nie wróży dobrze. Niestety łapanie nie powiodło się, pomimo spędzenia na stoczni trzech dodatkowych godzin, kotka nie zainteresowała się jedzeniem w klatce łapce. Będę musiała spróbować następnym razem, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mogła już Wam napisać, że się udało i kotka złapana na sterylizacje.

Jak możecie pomóc kotom stoczniowym? Możecie zostać wolontariuszami i pomóc nam w karmieniu kotów, chcecie zobaczyć jak to wygląda? Możecie pojechać na początek z nami kilka razy na stocznię i zobaczycie czy odpowiada Wam taka forma pomocy. Możecie podarować nam karmę i darowiznę do skarbon i koszy w ZOO Karina – markety zoologiczne. Możecie także wpłacić darowiznę na cel kotów stoczniowych na nasze konto.

Dane do wpłat:
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
z dopiskiem: koty stoczniowe

Za wszystkie darowizny serdecznie dziękujemy
– Marlena.

8 kwietnia, 2018

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!