DT Czarny Kot – O tym jak z małej dziurki robi się wielka dziura… budżetowa

Czasy finansowo nie są lekkie i rzeczywistość nie rozpieszcza. Nas i naszych podopiecznych także. Każdy grosz oglądamy dwa razy, zanim go upłynnimy. A i tak ciągle gdzieś zabraknie. Część problemów bierze się z “drobnych” kosztów. Przy kilkunastu podopiecznych w dt nawet najdrobniejsze wydatki szybko zbierają się w znaczną kwotę.
I tak: tu odrobaczenie, tam kilka saszetek, bo potrzebne natychmiast, kiedy indziej opakowanie leków na odporność. Do tego worek karmy, worek żwiru. Za chwilę infekcja w dt – trzeba pojechać po leki dla części stada. Jak na złość jeszcze biegunka, więc karma gastro i pasta też niezbędne. Do tego skończyło się Ipakitine – suplement dla kotów z niewydolnością nerek. I tak kilka razy w tygodniu “drobny” wydatek. Nie taki drobny, bo… znowu nie ma żwiru. I tak w kółko.
To są koszty, które bardzo ciężko nam pokazać i tym bardziej przekonać kogokolwiek, by wpłacił coś na ich pokrycie. To są koszty, które tak samo trudno nam udźwignąć jak każde inne. To przy kilkunastu kotach błyskawicznie jest duża kwota. Trudno nam ją określić. Wszystko jest płynne, a my staramy się na bieżąco, częściowo z fundacyjnych , częściowo z prywatnych środków jakoś to łatać. Wielokrotnie jest to prywatna kieszeń (dt działa od kilkunastu lat). Ile da się z niej wyciągnąć, tyle wolontariuszka wyciąga. Nie są to jednak niekończące się możliwości. Założyliśmy skarbonkę. Zrzutkę na te “zwykłe”, codzienne koszty, które wynikają z opieki nad kilkunastoma kotami, których część do tego wymaga stałej opieki lekarskiej. Ustawiamy na 1800 zł, z nadzieją, że uda nam się zebrać taką kwotę. To da czas na złapanie oddechu, bo naprawdę dt już ledwo zipie.Taki 1800 zł “zaskórniaków” to, jakkolwiek dziwnie to dla Was nie zabrzmi, marzenie. O chwili spokoju i choć na trochę zabezpieczeniu codziennych potrzeb stada. Pomożecie?
https://www.pomagamyzwierzakom.pl/dtck-z-pkdt
Pytania można kierować pod numer 696 556 063,
wolontariuszka z DT Czarny Kot nie ma konta na FB, a tym samym dostępu tutaj.

2 lipca, 2023

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!