Stocznia Nauta – odcinek 2.

Wtorek 03.04.2018r

Miniony tydzień był całkiem udany dla kocich stoczniowców, karmiliśmy je we wtorek, w czwartek, sobotę i wczoraj świątecznie. W Czwartek na Naucie mieliśmy przemiłego gościa Pana Prezydenta. Michał Guć odwiedził Nautilusy już drugi raz. Pomimo tego, że pogoda w czwartek była paskudna nie wystraszyła Pana Prezydenta a same wiemy najlepiej jak daje w kość zimny wiatr od zatoki.

Dziś pokażę Wam, że kocia Nauta nie jest tylko czarno-biała ale bardzo kolorowa! Większość z tych kotek znamy od 2011, jedna z nich, nazwana przeze mną Pierwszą Tri, była jako pierwsza złapana na sterylizację z terenu stoczni latem 2011. Wiadomo, że trikolorki i szylkretki to raczej w 100 % koteczki dlatego zostały przez nas wyłapane na zabiegi w ekspresowym tempie aby zapobiec ich rozmnażaniu. Problem był dość spory w momencie kiedy mniej więcej połowa była już po zabiegach a druga połowa nie, oczywiście wszystkie kotki miały znakowane uszy ale dzikiej kotce trudno się czasem przyjrzeć w oka mgnieniu, zwłaszcza gdy wzrok już nie ten  Dałyśmy radę, dziś z radością w sercu obserwujemy kotki z naciętymi uszkami  a wtedy kiedy pojawiają się te jeszcze niewykastrowane z sąsiednich terenów, czym prędzej je łapiemy na zabiegi. Niestety kotka do złapania spotkana przeze mnie tydzień temu nie pojawiła się na karmieniu ostatnio, teraz trzeba będzie sporo czasu spędzać na stoczni by znów ją spotkać.

Jeśli chcecie pomóc nam w opiece nad Nautilusami bardzo prosimy o darowizny do skarbon i koszy w ZOO Karina – markety zoologiczne oraz na nasze konto z dopiskiem “koty stoczniowe”

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com

8 kwietnia, 2018

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!