9 lat Ratujemy Koty Stoczniowe

Wtorek 27.03.2018r

‘RATUJMY KOTY STOCZNIOWE’… tak 9 lat temu (!!!) brzmiało hasło akcji, w której wzięła udział liczna grupa wolontariuszy PKDT, kiedy to Stocznia Gdynia została zamknięta, a na jej terenie pozostawiono samym sobie ok. 400 kotów. Nagle 5 tys. osób straciło pracę, a koty wikt i opierunek.
Na apel jednego z pracowników stoczni – Pana Janusza Bugajewskiego – skrzyknęła się grupa osób, która codziennie jeździła koty zabierać na leczenie, sterylizacje i karmić je. Taka jest historia. Jesteśmy z tymi zwierzętami od 9 lat!
Najstarsze koty mają w tej chwili po kilkanaście lat. Zostało ich niewiele. Pojawiły się nowe z ościennych terenów, ale jest ich znacząco mniej, ok. 100.
Przez lata prowadziliśmy wydarzenie stoczniowe, ale wydarzenia mają krótkie żywoty, więc postanowiliśmy dzielić się z Wami naszą pracą na stoczni na naszej stronie (https://pkdt.pl/stocznia-gdynia-s-a/) i fb.
Część z Was towarzyszy kotom stoczniowym wspomagając je przez darowizny wpłacane na nasze konto. Kocie brzuszki wspieracie też przy pomocy sieci Marketów Zoo Karina – tam koty stoczniowe mają swoje ‘banki żywności’. Wspiera je także Miasto Gdynia. Wszystkim Wam serdecznie za to dziękujemy w ich imieniu!!!. Dziękują Wam koty stoczniowe: Rysiek, Konkubina, Merlinka, Tajsonek, Klon Ryśka i inne, które też mają swoje imiona.
Tzw. duża stocznia, tj. teren między Czechosłowacką 3 a ul. Energetyków, to 23 miejsca karmienia i 3 godziny pracy. Koty dostają jedzenie w niedzielę, czwartki i częściowo we wtorki (brakuje nam jednego wolontariusza).
W każdy poniedziałek o 20.00 będziemy Wam przybliżać życie kotów z dawnej Stoczni Gdynia, a we wtorki o 20.00 ze Stoczni Nauta przy ul. Waszyngtona w Gdyni.
Poznacie koty i nas. Aktualnie opiekunami stoczniowymi na terenie dawnej Stoczni Gdynia są: Sebastian Hirsz, Katarzyna Korkosz, Aleksander Kulpa, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Morzuch, Jarosław Tokarski.
Zapraszamy! Możecie dołączyć do grona wolontariuszy stoczniowych!

Dane do wpłat:
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
z dopiskiem: koty stoczniowe

8 kwietnia, 2018

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!