BŁAGAMY O POMOC DLA ŁAPKA!

ZŁAMANIE OTWARTE!!! BÓL, CIERPIENIE I OGROMNA WOLA ZYCIA, KTÓRA POZWOLIŁA Z TYM PRZETRWAĆ!

Przypadkowa spacerowiczka zauważyła w zimowy poranek zwierzęta w dzikim siedlisku. Głodne! Koty, pies, kury i gęsi. Wróciła do nich z jedzeniem. Trzęsły się z zimna i jadły, jadły, jadły, jadły. W pewnym momencie próbował dołączyć rudy kot. Zmarznięty, również bardzo głodny, do tego przerażony. Bał się nawet kur. Unikał konfrontacji i bardzo kulał.

Kiedy stanął bliżej, oczom spacerowiczki ukazała się wisząca w połowie łapka z ziejąca rana. Złamanie otwarte! Kości na wierzchu. Boże! Skóra cierpnie na samą myśl o bólu, jaki odczuwał zwierzak. Potrzebna pomoc – pomyślała Pani – i próbowała uzyskać ją w gminie. Twardo stanęła do batalii o ulżenie kotu w cierpieniu. Jednak w tej gminie kotów się nie leczy. Pani była nieugięta. Ostatecznie po negocjacjach po kota ruszył najmowany przez gminę hycel, a już kolejnego dnia włączyły się nasze wolontariuszki.

Z pomocą Pani zgłaszającej naszej wolontariuszce udało się trafić do dzikiego siedliska i zabrać kota. Nie walczył w klatce – nie mógł. Trafił do naszych weterynarzy. Był kotem bezimiennym. Dla nas to Łapek. Z zebranych informacji wynika, że chodził z uszkodzoną, złamaną na pół nogą około 3 tygodnie. 3 długie tygodnie strasznego bólu i niewyobrażalnego cierpienia. Ludzie mijali go i szli dalej!

Kto mu to zrobił? Najprawdopodobniej człowiek i zastawiane w okolicy przez kłusowników wnyki. Kot, chcąc się wyswobodzić z pułapki, prawie łapę oderwał! Jest dokumentnie pogruchotana. Nie sposób sobie wyobrazić całego tego dramatu i cichego kociego cierpienia. Bezduszności ludzi, którzy go widzieli i zostawiali samemu sobie.

Niestety łapy nie da się uratować. Konieczna jest amputacja. Można jednak (trzeba!!!) ratować kota. Łapek dostał szansę na życie i na pomoc. Bardzo potrzebujemy funduszy, by opłacić operację i opiekę wetów. Bardzo prosimy o wsparcie!!! Tylko razem z Wami jesteśmy w stanie mu pomóc!!!

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
DOPISEK: Łapek

 

 
11 marca, 2018

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!