Czarna Mamba …

… to kotka mieszkająca na Gdyńskim Obłużu. Dwa lata temu łapaliśmy ją na sterylizację. Kotka była długo nieuchwytna aż w końcu się udało. Mamba miała bardzo gruby brzuch co mogłoby wskazywać na wysoką ciążę, jednak ten stan utrzymywał się od kwietnia a był już koniec sierpnia 2017r. Zaniepokoiło to osobę która nam ją zgłosiła gdyż na ciążę zbyt długo to trwało. Brzuch faktycznie był wielki a w związku z tym padło podejrzeniae groźnego wirusowego zapalenia otrzewnej (FIP).
Okazało się jednak, że powodem dużego brzucha były jelita, bardzo pogrubiałe ściany i mono wzdęte. Kotka cierpiała na tzw IBD. Wówczas przebywała dość długo w szpitaliku i zapalenie udało się opanować.
Teraz równo po dwóch latach problemy kocicy wróciły. Znów wzdęcia i biegunki. Nieznacznie pomagał espumisan. Z pomocą karmicielki – która złapała Mambę – umieściliśmy ją w szpitaliku, gdzie została zdiagnozowana.
Mamba ma lekką anemię co przy przewlekłym zapaleniu jelit jest częstą dolegliwością. Do tego zapalenie oskrzeli które po kilku dniach udało się wyleczyć.
Obecnie kotka dostaje antybiotyki stosowane w chorobach jelit oraz sterydy.
Prosimy o pomoc w opłaceniu badań kotki – usg, morfologia, biochemia, testy fiv/felv oraz jej leczenia i dłuższego hotelowania (już minęło 10 dni a nie zapowiada się jeszcze, że to koniec).

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
NR KONTA: 89160014621030907900000026
SWIFT (kod BIC): PPABPLPKXXX
paypal: pkdt.biuro@gmail.com
TYTUŁEM: Mamba

16 września, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!