Donek ponownie wymaga leczenia

Właśnie minął rok od czasu, w którym Donald trafił pod skrzydła Domu Tymczasowego z Pazurem. Wówczas roczny kot miał gabaryty o połowę mniejsze niż powinien, zaawansowaną anemię i problemy z sierścią. 

Leczenie Donka wtedy zajęło około pół roku. W okolicy września, października mogliśmy stwiedzić że kocurek się odbił. Niestety wtedy była już za późna pora na jego powrót na wolność (Donek pozostał mało oswojonym dzikuskiem wobec człowieka natomiast z pozostałymi kotami w domu żyje w symbiozie).
Dzisiaj Donald to ogromny kocur unikający kontaktu z człowiekiem, ale absolutnie nieagresywny.

Obecnie, gdy zaczęto rozważać być może jego powrót na wolność okazało się, że kocurek niespodziewanie zaczął wylizywać sobie sierść na grzbiecie i brzuchu. Po akcji odłowienia – wymagającej sprytu w obliczu dzikiej natury kota i praktycznie otwartych powierzchni w których żyje, Donald trafił do weterynarza.
Wiadomo, że jest kotem nie współpracującym to jednak przy odrobinie cierpliwości daje się obsłużyć delikatnie, można wykonać przy nim wszystkie niezbędne czynności. Podać krople do uszu, delikatnie pogłaskać, zajrzeć do pyszczka …
Nie spodziewaliśmy się tego co zobaczyliśmy w jego uchu i pyszczku. Sierść w porównaniu do tego to tylko drobny problem.
W uchu pojawiła się spora ilość ropy. Po zajrzeniu specjalnym przyrządem ukazał się polip.
W pyszczku ogień. Dziąsła na całej długości, brzegi języka i gardło mocno zapalone. Z dziąseł z przodu leci krew przy dotknięciu ich. Zęby wyglądają na zdrowe i czyste, białe bez kamienia.
Nie wiemy co jest przyczyną. Do tej pory opiekunka Donalda nie zauważyła, aby kot mniej jadł, był osowiały. Zachowywał się zwyczajnie – poza świądem i przełysieniami na skórze.

Donek otrzymał wielodniowy antybiotyk, lek przeciwzapalny. Z wszystkich dolegliwości minął jedynie świąd skóry. Po dwóch tygodniach leczenia stan jamy ustnej i polipa w uchu pomimo codziennego zakrapiania  w uchu nie polepszył się.
Wykonane badania krwi – morfologia, biochemia, parametry nerkowe, wątrobowe wyszły idealnie.
testy fi/felv powtórzone po roku nadal negatywne.
Wobec powyższego podjęto decyzję o wykonaniu zabiegu usunięcia polipa – który znajduje się bardzo głęboko – dlatego zabieg będzie wymagał otwarcia kanału słuchowego. Przy okazji zostaną wypolerowane zęby z drobnej płytki nazębnej. Jesli to nie pomoże niestety w późniejszym czasi Donek będzie musiał przejść zabieg usuwania zębów.


Bardzo prosimy o pomoc w spłacie kosztów jego diagnostyki oraz uzbieraniu kwoty potrzebnej na wykonanie zabiegu.

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
DOPISEK: DONEK

28 maja, 2018

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!