Dzikusek Piast

W sprawie Piasta dostaliśmy zgłoszenie od mieszkanki Gdańskiego Przymorza. Najpierw Pani zauważyła kota z bardzo brudnym, zaślinionym pyszczkiem, poruszającego się bardzo wolno. Niestety nie mamy mobilnych wolontariuszy na terenie Gdańska aby odłowić kocurka. Wolontariuszka PKDT poprosiła Panią Katarzynę – zgłaszającą o namiary miejsca pobytu kocurka oraz o zdjęcia jego wyglądu.
Ze zdjęć i filmików autorstwa Pani Katarzyny okazało się, że nie można zwlekać z jego odłowieniem – że jest to sprawa życia i śmierci dla niego. Wolontariuszka postanowiła poprosić o pomoc użytkowników grupy “Zaginione, znalezione zwierzęta trójmiasto i okolice”. Znalazło się kilka osób służących pomocą. Zgłoszenie było w sobotę rano a już wieczorem kocurek został odłowiony i przewieziony do wolontariuszki do domu.
Piast bardzo się ślini i wygląda że problemy są w jego paszczy, bez diagnostyki niestety nie wiemy nic więcej. Piast w domu zjadł karmę płynną, stałą tylko wylizał z sosu. Zadziwiające jest, że osoby karmiące koty w okolicy nie były za bardzo zainteresowane pomocą kotu.
Pani Emilia, która kota łapała rozmawiała z karmicielkami i mieszkańcami, którzy twierdzili, iż kotek je rzucaną z okien kiełbaskę lub kęski mięsa, więc chyba nie jest z nim najgorzej. Zobaczymy! Oby nie ale jeszcze kilka dni i nie byłoby czego zbierać.
Organizm kota bardzo źle znosi głodówki. Bardzo szybko dochodzi do uszkodzenia wątroby a także nerek. A Piast raczej nie jadł bo z obserwacji osoby odławiającej go, co wziął kawałek to go wypuszczał – co to za jedzenie??
Piast trafił do lecznicy ma mykoplazmy, pęknięty ropień na łapce i zęby w strasznym stanie. Na dzień dzisiejszy czeka go miesięczne leczenie pasożytów a dopiero potem naprawa stanu zębów.
Kocurek to dzikusek po wyleczeniu wróci na swoje miejsce bytowania.

Bardzo prosimy o wsparcie dzikuska – on także zasługuje na życie w jako takim komforcie zdrowotnym tym bardziej że bytowo jak widać nie ma najlepiej 🙁

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
NR KONTA: 89160014621030907900000026
SWIFT (kod BIC): PPABPLPKXXX
paypal: pkdt.biuro@gmail.com
TYTUŁEM: PIAST

8 czerwca, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!