Jak to jest być działkowym grzecznym kotem?

To zależy.. latem nieźle, działkowicze dokarmiają, podrapią za uszkiem, już w sumie wiosną zaczyna przychodzić więcej osób. Bo zimą przychodzą jedynie najwytrwalsi, a takich jest niewielu, altany są pozamykane, miski puste, koty siedzą głodne i zmarznięte, łatwiej się rozchorować z tego głodu i chłodu – myszy powiecie pewnie! kot powinien łapać myszy! Ale jak tu urządzić polowanie, gdy stare ciało stawia swoje ograniczenia i sprawność już nie ta? No i jeszcze te zęby – przecież z takimi kłami to żaden postrach, wszystkie okoliczne myszy go wyśmiały.

Przedwczoraj, przy pierwszych wiosennych porządkach, dobra dusza znalazła działkowego Grzecznego Ryszarda (bo tak przez lata był nazywany) na stercie liści. Wyziębionego, odwodnionego, toczonego przez pasożyty wewnętrze, pchły i wszoły. Ignorując wstręt do zagnieżdżonego na kocie robactwa, zabrała go do okolicznego weterynarza, który wstępnie nawodnił, odpchlił i odrobaczył kocura (wystawił też i rachunek), a dobra dusza dała mu ciepły kącik na ogrzanie futra (to już nieodpłatnie). Że zostać tam nie może to już wiemy – 2 osoby i 11 kotów na 35m2 to i tak aż nadto, ale biedaka bez pomocy zostawić nie możemy.

Wczoraj trafił do lecznicy w Gdyni, gdzie przejdzie pełny serwis czyli badania krwi, kastrację, i sanację jamy ustnej. Kocur jest grzeczny (i pewnie stąd jego imię) i miły – możliwe, że uda się znaleźć dla niego dom na dożycie swoich dni, bo choć Ryszard ma jeszcze sporo wigoru, to nie da się oszukać czasu – za to możemy trochę oszukać naturalny dla wolnobytującego kota tor zdarzeń i sprawić, że ostatnie kilka lat życia będzie nie katuszą, a dobrze spędzonym na Ziemi czasem.

Tak więc Kochani jeśli macie nadprogramowe złotówki, to podrzućcie kilka do skarbonki Grzecznego Ryszarda, a za jakiś czas zobaczycie bezzębny uśmiech kociego weterana – może nawet prosto z jakiejś kanapy? Wszystko w Waszych rękach!

Dopisek „Grzeczny Ryszard”
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)

SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com

24 marca, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!