LARYSA – KOTKA Z OSKALPOWANYMI ŁAPKAMI

Larysa, znaleziona w maju ub.r. przez Panią Anię, dokarmiającą dość liczne stadko w okolicy, była dziką, zagubioną kotką na obcym sobie terenie.
Wówczas kotka została uratowana z okolicznego tartaku. Gdy pracownicy ładowali zrzynki z desek wielką łychą na ciężarówkę z desek wysypały się trzy kociaki.
Jeden z nich nie przeżył – został zmiażdżony przez maszynę. Dwa przeżyły, jeden z nich miał tylko zmiażdżony paluszek w tylnej nóżce.
Kociaki zostały zabezpieczone przez karmicielkę w domu. Następnie Pani Ania odłowiła Larysę na klatkę łapkę. Po tym jak kotka wychowała młode, Pani Ania zadbała o jej sterylizację. Larysy nikt z okolicy nie znał, stąd wniosek że przyszła do tartaku się okocić. Dla jej bezpieczeństwa nie można było wypuścić kocicy w tamtym miejscu. Na szczęście koty z podwórza Pani Ani zaakceptowały kolejne futro i tak Larysa została w obejściu. Obecnie jest kotem półdzikim mieszkającym z dokarmianym przez Panią Anię stadem 11 kotów.

Niestety nieszczęścia nie opuszczają Larysy. Wczoraj (12 kwietnia) nie wróciła na noc a rano przyszła z oskalpowanymi łapkami. Karmicielka natychmiast, skoro świt zawiozła kotkę na nocny dyżur do zaprzyjaźnionej lecznicy. Na miejscu okazało się, że na szczęście noga nie jest połamana. Kotka ma pozrywane mięśnie, ma ślady spętania – stąd sugestia weterynarza, że albo wpadła w sidła albo w druty.
Prosimy o wsparcie dla kotki, którą czeka dalsze kosztowne i długotrwałe leczenie oraz rehabilitacja. Niestety istnieje ryzyko, iż bardziej pokiereszowana łapka się nie zagoi.


Na naszym koncie jak zwykle pustki, nie mogliśmy odmówić pomocy Larysie.
Prosimy o pomoc w jej imieniu
Dane do wpłat:
12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
DOPISEK: Larysa

 

14 kwietnia, 2018

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!