Łatek stał się ruchomym celem, ktoś do niego strzelał. Brak środków na pokrycie operacji i rehabilitacji. Prosimy o pomoc.

łatek1Łatek jest kolejnym – piątym już – kotem, który został postrzelony na terenie Suchego Dworu koło Gdyni. Ktoś ćwiczy strzelanie na ruchomych celach, to o wiele ciekawsze niż strzelanie do tarczy! Ofiarami są koty wolno żyjące, przecież o nie się nikt nie upomni. To nieprawda, sprawa została zgłoszona na policję.
Łatek trafił pod naszą opiekę. Jest kotem wolno bytującym, dotychczas prowadził ciekawe życie kociego włóczęgi, ale był bardzo związany z miejscem bytowania i swoimi opiekunkami, które go dokarmiają. Codziennie przychodził na posiłek, siadał, przypatrywał się Paniom. Prawie przytupywał niecierpliwie, czekając na miseczkę. Zawsze jadł z apetytem, przecież trzeba mieć energię na kocie wycieczki. Za posiłek odwdzięczał się pięknym mruczeniem, pozwalał się pogłaskać. Żył spokojnie, dopóki ktoś do niego nie strzelał. Niestety, celnie.


Gdyby nie determinacja opiekunek kota, Łatek pewnie już by nie żył. Mocno kulejący kot pojawił się pod drzwiami ich domu. Czuł, że tam otrzyma pomoc. Z drugiej strony był na tyle wystraszony i – jak całe życie – niezależny, że nie pozwalał się po prostu wziąć na ręce. Panie, by pomóc kotu wymyśliły specjalną pułapkę, nie mógł zostać w takim stanie na ulicy.
Trafił od opiekę naszych weterynarzy. Okazało się, że w okolicy kręgosłupa i w nodze jest śrut. Łatek został postrzelony! Śrut pogruchotał mu łapę straszliwie. Niezbędna była natychmiastowa interwencja chirurgiczna. Operacja była bardzo trudna, kot bardzo cierpi. Jest pod dobra opieką medyczną, ma założone dwa gwoździe zespalające. Niestety, nie chce chodzić. Konieczna była konsultacja neurologiczna, teraz Łatka czeka rehabilitacja. To w połączeniu z opłaceniem operacji ogromne koszty.
Prosimy o wpłaty na rzecz Łatka. Przed chłopakiem, lekarzami, opiekunkami i wolontariuszami mnóstwo pracy. We wszystkich ogromna nadzieja, że wszystko się uda, że Łatek pobiegnie jeszcze przed siebie na 4 łapkach. Potrzebne fundusze na opłacenie leczenia.

no images were found

Wpłat można dokonywać:

12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: GOPZPLPW
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
DOPISEK: Łatek z Suchego Dworu

3 sierpnia, 2015

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!