MALEŃSTWO WALCZY O ŻYCIE. BŁAGAMY O POMOC DLA NIEGO!!!

Edycja (niedziela): Maleństwo nad ranem odeszło z powodu niewydolności krążeniowo oddechowej)

Wczoraj (14 czerwca 2108) pod naszą opiekę trafiło Maleństwo. Mała, puchata kulka. Dzieciak dopominający się przytulania, by poczuć ciepło ciała. Pchełka, która lgnie do człowieka i uspokaja się, kiedy może się wtulić.Maleństwo ma najprawdopodobniej 3 miesiące. Jest tak niedożywione, że ma rozmiar dużo młodszego kociaka, maksymalnie dwumiesięcznego. Zero tkanki tłuszczowej. Kości, skóra i wysuszona, stercząca sierść. Zapadnięte, silnie owrzodzone oczko. Koci katar, który powoli zabijał małego, zrobił swoje. Stan jest dramatyczny, jednak wiemy, że udawało się ratować takie oczy.

Kiedy nasza wolontariuszka przejmowała kociaka, maluszek lał się przez ręce, słaniał na nogach. Zaczęło się podkarmianie, ogrzewanie termoforem, wyjazdy do lekarzy. I walka. Maleństwo miało ogromne wahania. Od stanu fatalnego, ciężkiego oddechu, odchylania główki do tyłu, cichego popiskiwania, do stawania na łapkach, gadania i zaczepiania człowieka. Tak w kółko. Późnym wieczorem maluszek trafił do całodobowej kliniki, do komory tlenowej. Cały czas jest nawadniany. Przeżył noc, nie poddaje się. Bardzo ostrożnie, ale lekarze powiedzieli dziś: jest lepiej. Stan jest ciężki, ale nie beznadziejny. Mały ma szanse. Jest bardzo, bardzo dzielny.

Kociak jest kochany. Kiedy tylko ma lepsze momenty, nawołuje człowieka, przyciąga go łapkami. Dotyk daje mu poczucie bezpieczeństwa. Małe ciałko walczy, kociak chce żyć. Prosimy, pomóżcie go ratować. Koszty rosną lawinowo. To jest ponad nasze możliwości. Ratujemy Maleństwo, bo myślimy o tym małym, pojedynczym życiu, o małej gadule lgnącej do człowieka, nie o naszych kłopotach finansowych. Nie damy rady, bez Waszej pomocy. Bardzo pilnie potrzebne jest Wasze wsparcie. Ratunku! Prosimy, pomóżcie walczyć o kociaka.

12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
DOPISEK: dla Maleństwa

 

 

 

16 czerwca, 2018

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!