Ogonek to Kocurek wolno żyjący w okolicach jednego z Gdyńskich hipermarketów.

Pierwszy raz był naszym „klientem” prawie 3 lata temu, gdy nagle zaniemógł neurologicznie. Głównie miał zachwiania równowagi. Wówczas trafił do jednego z naszych szpitalików, gdzie po około dwutygodniowym pobycie udało się go wyleczyć i kocurek zdrowy wrócił do siebie.
Pół roku temu zmarł karmiciel Ogonka – Pan Antoni a kotami z tamtego terenu zaczęli opiekować się nowi ludzie – mieszkańcy okolicy. Pomimo, iż nie mieli zupełnie wcześniejszych doświadczeń z kotami to zauważyli, że Ogonek nie zachowuje się jak zdrowy kot. Do tego nagle urósło mu coś nad okiem. Kotka złapała Agnieszka i zawiozła do lecznicy – nie lada to wyczyn dla weterynarza ogarnąć takiego dzikuska.
Przy przyjęciu kota było widać duży strup co oznaczało, że zrobiła się przetoka i część ropy wypłynęła. Po antybiotyku obrzęk się zmniejszył jeszcze bardziej, ale dziś okazało się, że jeszcze coś tam się gromadzi dlatego trzebabyło naciąć ropień i go wypłukać. Jednak udało się i okazało, że Ogonek ma podwyższone parametry nerkowe i lekką anemię. Narośl okazała się ropniem. Zdołano ją oczyścić. Ogonka poddano antybiotykoterapii.
Ponadto przy okazji oczyszczania zębów okazało się, że Ogonek ma dziwny guzek na języku (jednak w wyniku badania pobranej próbki okazało się, że zmiana nie jest groźna – eozynofilowa, zapalna)
Po odstawieniu antybiotyku okazało się, że ropień ponownie zaczął narastać i ogonek pozostaje nadal w lecznicy (już trzeci tydzień).
Ogonek jest dzikuskiem i właśnie dlatego potrzebuje szczególnej uwagii szczególnego podejścia. Może się okazać, że nie będzie już możliwości ponownego odłowienia kocurka gdy wróci do siebie. Tak więc zasługuje na najlepszą opiekę i wykonanie wszystkich niezbędnych rzeczy tak aby miał siły przetrwać na wolności. Mamy nadzieję, że właśnie to mu zapewniamy dlatego prosimy o pomoc w zapłacie nie małej faktury za jego leczenie.

13 marca, 2020

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!