Pekin co raz intensywniej wyburzany

Właśnie ruszyły intensywne prace wyburzeniowe na Gdyńskim Pekinie. Wolontariuszka często bywająca w tamtych okolicach przypadkowo odkryła kolejne stado kotów….
Chodząc piechotą po tamtejszych górkach w styczniu spotkała młodą kotkę tak przyjazną, że od razu wskoczyła jej na ręce domagając się głaskania (czarna z białymi dodatkami).
Nie mogąc jej zabrać wolontariuszka poszła zobaczyć dokąd zaprowadzi ją kotka. No i obie doszły do rozsypującej się chatki – nie co z boku w stosunku do wydeptanej “głównej ścieżki” . Wtedy wolontariuszka zauważyła tam jeszcze 2 inne koty. Koty miały tam miski z jedzeniem, co wskazywało, że ktoś je tam karmi.
Ponowna wizyta wolontariuszek w tamtym miejscu ujawniła, że kotów jest 9+ (w tym matka z podobno 3 tygodniowymi kociakami mieszkająca gdzieś na dachu lub pod dachem chatki – widać ją na zdjęciach). Na dach nie da się wejść bo grozi to nieszczęściem.
Póki co koty mieszkają tam ze starszym niepełnosprawnym człowiekiem, który twierdzi, że najdalej za miesiąc ma to być zburzone. To właśnie w tej okolicy widać już działalność buldożerów. Pan bardzo chętnie odda koty ale my nie mamy gdzie ich zabrać. Zabrałyśmy awaryjnie do lecznicy 3 podrostki. Nie mamy miejsca w domach, nie mamy kasy na ich utrzymanie a po niedzieli jedziemy kontynuować odławianie bo koty mają tam już lekko załzawione oczy….
W lecznicy okazało się, że koty mają początki kataru.
Potrzebne będzie leczenie, odpchlenie, odrobaczenie oraz sterylizacje i kastarcje.
Bardzo prosimy o pomoc finansową a najbardziej o domy dla tych kotów bo w lecznicy nie mogą za długo siedzieć – głównie ze względu na duże koszty hotelowania.
Kontakt w sprawie adopcji
Wioletta K 696 556 063
Wioletta P 667 882 517

12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
Tytułem: Pekin

10 lutego, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!