Skopany Pumek potrzebuje leczenia. Bardzo prosimy o pomoc.

Pumek trafił do nas kilka dni temu. Ma przetrąconą żuchwę, stracił wszystkie zęby. Najprawdopodobniej został skopany. Brak innych obrażeń, które świadczyłyby np. o wypadku komunikacyjnym. Pokiereszowany został pyszczek. Uderzenie musiało być silne – żuchwa jest w kawałkach.

Pumka jesienią wyrzucono z samochodu przy ruchliwej ulicy. Wówczas również go skrzywdzono, uderzono lub kopnięto. Część żuchwy znajduje się nie na swoim miejscu, w pyszczku ma ogromną paprzącą się ranę Do tego brak zębów. Kocurek cierpiał z bólu i ledwo jadł. Wszystko zrastało się po swojemu, nie wszystko się goiło. Jedzenie sprawiało ogromną trudność i ból. Wystawiano mu miseczkę, jednak nikomu nie przyszło do głowy, by udzielić kotu pomocy weterynaryjnej. Cud, że nie wdało się zakażenie i że Pumek żyje.

Z zebranych przez nas informacji wynika, że kotek prawie w ogóle nie opuszczał budki, w której się zainstalował. Cierpiał. Ne wychodził tygodniami, krył się przed ludźmi.. A jest naprawdę cudownym oswojonym kotem. To nie dzikusek, który boi się ludzi, więc się nie ujawnia. To fantastyczny miziasty kot, który z powodu bólu i strachu nie chciał oglądać świata. Został wyrzucony z domu, potem skopany.

Jest już w naszej lecznicy. Potrzebujemy funduszy na wykonanie badań diagnostycznych i leki. Jeśli będzie potrzeba na operację. Poza urazem pyszczka martwi nas, że Pumek jest bardzo wychudzony, można wyczuć każde żebro. Sierść w stanie tragicznym – sucha, zrudziała, stercząca na kocim szkielecie. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, która pomoże nam uratować tę małą przylepę, która, jak już poczuła się bezpiecznie, nie chce odkleić się od człowieka.

Barankuje, zaczepia, łasi się cały czas. Nie pozwala zamknąć klatki, odpycha rękę, która ją zamyka, nie chce zostawać sam. Uwielbia głaskanie, drapanie za uszkami, przytula się do ludzkiej ręki, kładzie się na niej, spogląda w oczy i mruczy.

Bardzo prosimy, pomóżcie nam ratować Pumka.

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: GOPZPLPW
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com 
DOPISEK: Pumek

15 maja, 2016

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!