Starownika Pchełka

Trafiła pod skrzydła DTzPazurem w połowie sierpnia zupełnie nieoczekiwanie i przypadkowo.
Wolontariuszka mocno obiecała sobie i innym, że już żaden inny zwierzak nie trafi do domu ze względu na totalne przepełnienie. Jednak zdarzyło się tak iż na kilka minut przed zamknięciem lecznicy wolontariuszka przejeżdzając obok niej postanowiła wstąpić aby umówić się na wizytę następnego dnia z Wojtusiem (badanie moczu). W tym czasie do lecznicy została przyniesiona bardzo wyniszczona, zainsektowana kotka z wejherowskich działek. Kotka już mocno starszawa – jej wiek określany jest na 12+ lat, gabarytowo bardzo drobna, mała jak półroczny kociak. Bytowały niej masowo wszoły i larwy much , kotka bardzo śmierdziała a brzydki zapach z paszczy utrzymuje się do dzisiaj.
Kotka zaczęła pojawiać się u działkowiczów zimą bardzo sporadycznie a obecnie zadomowila się u nich. Ponieważ jej wygląd pozostawiał wiele do życzenia to panie postanowiły udać się z nią do weterynarza. Okazało się, że Pchełka ma dobre parametry krwi – poza małą anemią ale niestety jest nosicielką wirusa FIV. Jest bardzo miłą , rozmruczaną , uwielbiającą człowieka kocicą. Niestety zapach jaki wydziela się z jej paszczy nie zachęca do dłuższego kontaktu z nią – tym bardziej, że z emocji kotka bardzo się ślini 🙂 . Z tego też względu ale także i ze względów zdrowotnych i na pewno komfortowo – bólowych dla niej musimy Pchełce oczyścić jamę ustną ze zgnilizny którą tam posiada. Nie zrobiliśmy tego do tej pory aby ją poobserwować, odkarmić i aby środki insektobójcze wypłukały się trochę z organizmu zanim zaaplikujemy jej narkozę do zabiegu.
Pchełka umówiona jest na zabieg w najbliższy poniedziałek.
Dobrze aby do tego czasu udało się na uzbierać środki na zabieg, gdyż nasze konto świeci pustkami, nie musielibyśmy zadłużać się w lecznicy 🙁
Prosimy o wsparcie dla Starowinki Pchełki
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
NR KONTA: 89160014621030907900000026
SWIFT (kod BIC): PPABPLPKXXX
paypal: pkdt.biuro@gmail.com
DOPISEK: PCHEŁKA

16 września, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!