To kolejna prośba dotycząca Skrzata Wojtusia.

Skrzat jest młodym około dwuletnim kotem, jednak życie na wolności go nie oszczędzało a teraz, gdy od roku mieszka w domu tymczasowym nadal go nie rozpieszcza. Na wolności kocurek nabawił się wirusa fiv i chyba to najbardziej determinuje jego stan zdrowia. Wojtuś od początku borykał się ze strasznym stanem zapalnym jamy ustnej do tego zauważono dziwnie „purchawkowate” opuszki w łapkach.
Pomimo fiv+ próbowaliśmy podawania sterydu – bez efektów.
W dwóch zabiegach usunęliśmy zęby, pozostawiając tylko 3 kły (jeden dolny był pod ropą i także go usunięto).
Wojtek niewątpliwie cierpi na chorobę autoimmunologiczną.
Ostatnio po usunięciu zębów zaczął czuć się jeszcze gorzej. Zaprzestał higieny. Nie myje się. Jest regularnie czesany (co najmniej raz w tygodniu – usuwane są kołtuny a stan sierści zamiast poprawiać, pogarsza się.
W ostatnim czasie Wojtuś zaczął omijać kuwetę a nawet sika pod siebie (zupełnie bezwiednie), śmierdzi moczem.
Zaczęliśmy mieć podejrzenie, że kolejna narkoza być może uszkodziła jego nerki. Na szczęście badania krwi Wojtusia w zakresie morfologii i biochemii są bardzo w normie (wszystko wzorcowo w samym środku zakresów referencyjnych).
Okazało się, że w pęcherzu Wojtka pojawiło się dużo osadu, który jest kolejnym powodem do odczuwania przez niego dyskomfortu. Doraźnie przyjmuje środki pozwalające zwalczyć tę infekcję (Cystaid).
Aby ulżyć kocurkowi z zapaleniem w jamie ustnej podjęliśmy ryzyko i podajemy kotu cyklosporynę. Podawanie tego leku może nieść za sobą skutki uboczne, szczególnie u kota fiv+ , jednak zostawić go cierpiącego i bez chęci do życia nie można.
Wojtuś kilka miesięcy temu był bardzo pogodnym kocurkiem, pomimo różnych dolegliwości bardzo lubił kontakt z człowiekiem a obecnie albo ciągle śpi albo izoluje od otoczenia.
Niestety ostatnia zbiórka na Wojtusia nie pokryła kosztów jego leczenia a obecnie koszty badań krwi, diagnostyka USG i drugi zabieg usunięcia zębów, koszt zakupu cyklosporyny 250zł (za fiolkę, która wystarczy pewnie na jakieś 2 miesiące) zwiększył zadłużenie Wojtusiowego konta. Prosimy o pomoc w spłacie faktur za Wojtka.
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 89160014621030907900000026
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
Dopisek: Wojtuś (DTzPazurem)

5 sierpnia, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!