Zezunek nie miał sił aby walczyć – zawalczmy dla niego

ZEZUNEK to jeden z kilku kocurków mieszkających w budkach przy Zakładach Rybnych w Gdyni. Jest wdzięcznym dzikuskiem – zawsze witał karmicielkę z podniesionym ogonkiem, lubił kręcić ósemki i kręcić się wokół jej nóg ogólnie był wesołym, zadowolonym zwierzakiem, jednak raczej niedotykalskim.


Niestety krótko przed świętami Wielkiej nagle zaprzestał jeść i wychodzić z budki. Zaniepokojona karmicielka zgłosiła ten fakt natychmiast naszej wolontariuszcze a my zareagowaliśmy natychmiast.

Na miejscu okazało się, że faktycznie Zezunek nie miał zamiaru opuścić swojego lokum w żaden sposób. Wolontariuszka postanowiła zabrać kota wraz z budą.

Dopiero w gabinecie weterynaryjnym przy pomocy rękawic (które potem okazały się zbędne, gdyż kot nie miał żadnych sił do walki) udało się go wydostać z domku.

Niestety stan Zezunka jest bardzo zły – katar i zaropiałe oczy to najmniejszy z jego problemów.


Od razu dało się zuważyć charakterystyczny zapach mocznika – stąd podejrzenie niewydolności nerek. Kot był tak słaby, że udało się bez większych problemów pobrać krew do badań.

Wyniki nasuwają podejrzenie mycoplasmy.
Parametry nerkowe bardzo mocno podwyższone: kreatynina 7,5 (norma do 2,0) mocznik 435 (norma do 70) do tego dość duża anemia, która może być skutkiem występowania mycplasmy lub przewlekłej niewydolności nerek.

Postanowiliśmy dać Zezunkowi szansę i czas. Leczymy go, płuczemy i zobaczymy co będzie się działo dalej. Mamy informację ze szpitalika, że kocurek zaczął jeść – to dobry objaw.
Jeśli natomiast parametry nerkowe nie obniżą się znacznie to kocurek nie będzie mógł wrócić na dwór na pewno – będzie potrzebował domu na ostatnie miesiące swojego życia. Jest jednak ryzyko, że w najbliższym czasie zbije go pasożyt krwi (mycoplazmy). Działanie antybiotyku spowoduje zabijanie pasożyta a wraz z tym jeszcze większy rozpad czerwonych krwinek.

Mamy nadzieję, że Zezunkowi uda się przetrwać kurację i wróci do w miarę dobrego funkcjonowania.

W imieniu Zezunka prosimy o wsparcie

22 kwietnia, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!