W sprawie Znajdy otrzymaliśmy telefon ze współpracującej z nami gdyńskiej lecznicy. Wczorajszego piątkowego popołudnia do gabinetu został przyniesiony mały około 2 miesięczny kotek (nie znamy płci – zapomnieliśmy zapytać – to tak mało istotne w obecnym stanie zwierzaka) przez parę młodych ludzi.

Kociak znaleziony przez Pana błąkał się od dwóch dni po stoczni Gdańskiej. Pan postanowił zabrać go do Gdyni, gdzie mieszka i szukać pomocy dla niego tutaj.
Niestety w zasadzie nie mamy już środków finansowych na koncie ale wolontariuszka do której się zwrócono zdecydowała o pomocy finansowej dla Znajdy na kredyt.
Kociak ma posklejaną sierść , jest odwodniony, prycha i kicha ropną wydzieliną non stop. Niestety stan jednego oka jest tragiczny – lekarz wczoraj nie dawała nadziei na uratowanie w nim wzroku.

Kociak został zaopatrzony, podano kroplówki oraz leki. Został na leczeniu stacjonarnym w szpitaliku, gdyż Państwo mają w domu 2 koty i nie chcieli ich pozarażać.
Wolontariuszka umówiła się, że po leczeniu Państwo przejmą kota jako dom tymczasowy, gdyż w domu wolontariuszki przebywają 23 koty. Dla kociaka jest to zbyt duże niebezpieczeństwo złapania groźnych chorób wirusowych a dla tymczasów w domu (kilku poważnie chorych) każdy nowy zwierzak przy tej liczbie to stres i zaostrzenie istniejących chorób.

Kociak póki co, pomimo bólu jaki za pewne odczuwa jest dość przyjaźnie nastawiony do ludzi ale czy jest to wynik złego samopoczucia czy jednak oswoi się z człowiekiem na stałe to okaże się po leczeniu.
Jeśli Znajda wyzdrowieje to my postaramy się pomóc w jej/jego wyadoptowaniu, jednak na dzień dzisiejszy ważniejsze jest aby kocię wyzdrowiało.

Przed kociakiem długa droga – najpierw musi zwalczyć infekcję – co nie będzie łatwe. Kolejnym krokiem gdy już się wzmocni będzie prawie na pewno amputacja gałki ocznej.
Prosimy o pomoc dla Znajdy bez Was nie damy rady. Liczymy na Was my i Znajda.

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
NR KONTA: 89160014621030907900000026
SWIFT (kod BIC): PPABPLPKXXX
paypal: pkdt.biuro@gmail.com
TYTUŁEM: Malutka Znajda

25 sierpnia, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!