» Wszystkie artykuły

Stwórz dom tymczasowy

Czym jest dom tymczasowy?

Dom tymczasowy można porównać do rodzinnego domu dziecka, z tą różnicą, że do jednego trafiają zwierzęta, a do drugiego dzieci. Od kilku lat na całym świecie jest modna tendencja umieszczania niechcianych, chorych, znalezionych zwierząt bezdomnych w prywatnych domach/mieszkaniach na okres tymczasowy, aż do momentu znalezienia nowego domu stałego. To podstawowa zasada naszego działania.

Ludwik

Ludwik – były podopieczny PKDT w domu tymczasowym.

Dlaczego domy tymczasowe są potrzebne?

Schronisko można porównać do domu dziecka dla zwierząt. Schroniska, pomimo dotacji państwa, sponsorów i otwartych serc pracowników tych placówek, nie mają możliwości zagwarantowania przeżycia i godnych warunków dla wszystkich przebywających w nich zwierząt.

W domach tymczasowych zwierzęta przebywają z człowiekiem stale mu towarzysząc i prowadząc normalne domowe życie. Umieszczenie zwierzęcia w domu tymczasowym daje pewność, że będzie ono miało lepsze warunki do rozwoju. Nie będzie narażone na choroby wirusowe, będzie miało zagwarantowaną indywidualną opiekę. Klatka czy woliera w schronisku nie jest domem!

Zarówno zwierzęta zdrowe jak i chore, mają większe szanse na znalezienie swojego nowego opiekuna, będąc oddawanymi do adopcji z domu tymczasowego a nie z azylu. Istnieje w społeczeństwie niechęć, a nawet strach przed przekroczeniem progu schroniska dla bezdomnych zwierząt, często z uwagi na wrażliwość potencjalnego opiekuna. Nie każdy ma w sobie tyle odwagi, by iść do masowej placówki i wybrać spośród setek błagających oczu – tego jednego, jedynego pupila. Dużo ludzi zagląda więc do ogłoszeń w różnych portalach, gazetach, gdzie szuka wymarzonego zwierzaka. W ten sposób właśnie przyszły opiekun dociera do DOMU TYMCZASOWEGO, gdzie umieszczane są zwierzęta w różnej ilości od jednej sztuki, po pokaźny zwierzyniec (do 20-25).

Jeśli zechcesz zostać domem tymczasowym, musisz wiedzieć, że:

W momencie wzięcia do siebie zwierzaka, musisz się liczyć z faktem, że poszukiwanie domu może w niektórych przypadkach potrwać długo. Rzadko zwierzę pozostaje w domu tymczasowym na stałe, nie znajdując nowego opiekuna. Dzieje się to sporadycznie, ponieważ domy tymczasowe tworzone są z inicjatywy danej organizacji i nigdy nie pozostają bez wsparcia.

Kiedy zostajesz domem tymczasowym PKDT oferujemy Ci: finansowanie opieki weterynaryjnej, w pilnych, uzasadnionych przypadkach także pomoc w zakresie zakupu żywności dla podopiecznego (wszystko na miarę zasobów finansowych PKDT), pomoc w wyadoptowaniu podopiecznego. Służymy doświadczeniem i wsparciem.

14 listopada, 2014

Szukamy domu!

PODARUJ ZETA NA WETA

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez