NALA W POTRZEBIE

Nala jest staruszką. Od jakiegoś czasu w dt, ale większość życia spędziła na wsi, w miejscu, gdzie zwierzęta są po prostu inwentarzem. Koty do tego niezbyt cenionym – padnie ten, to będzie inny. Nikt od tego nie zubożeje. Splot okoliczności sprawił, że kotka trafiła do Domu Tymczasowego z Pazurem i tutaj otrzymała godną emeryturę.
Ostatnimi czasy Nala straciła apetyt, “wymyślała z jedzeniem”. Pomimo podstawiania coraz to innych karm kotka słabo jadła i chudła. Trzeba było odwiedzić weterynarza.
Lekarz wykonał podstawowa diagnostykę: badanie krwi i USG. W wynikach z laboratorium widać podwyższony mocznik – na szczęście w połączeniu z obrazem USG może on wskazywać na gastryczne podłoże dolegliwości (a nie na niewydolność nerek). Zawsze to lepsza wersja. W obrazie widać duże zmiany w obrębie trzustki – trzustka zapalna. W związku z wiekiem kici nic dziwnego.
Niezależnie od podłoża problemu, czy jego oceny w kontekście wieku, Nala po prostu nie czuje się dobrze. Trzeba jej pomóc. Staruszce należy w końcu porządna opieka, niech choć emerytura będzie czasem dobrym, a Nala żyje w zdrowiu tak długo, jak tylko się da.
Kotka w końcu znalazła schronienie w bezpiecznym, ciepłym domu, tuli się do człowieka , pakuje na kolana i nadstawia do mizianek.
Pozwólmy jej cieszyć się tym lepszym życiem. Bardzo prosimy o zrzutkę na akcję “Nala w potrzebie”. Każda wizyta, każde badanie, każdy lek to koszty. Nala ma w domu 30 kocich towarzyszy. W tym układzie koszty jej leczenia są naprawdę wyzwaniem dla budżetu, który balansuje na granicy zera. Bez Waszego wsparcia trudno będzie działać.
Dopisek: NALA

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 89160014621030907900000026
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt@viva.org.pl

22 października, 2023

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!