Normalnie być nie może.

“Normalni” ludzie mówią: “Jest weekend, jest impreza”.W DT z Pazurem jak zwykle: jest weekend, jest robota. Mało tego, przyjęta na klatę, jeszcze z ulgą 🙂 Jednak od początku. Zapaśnik to kot z dobrze znanego nam wejherowskiego stada. Imię wiadomo skąd, prawda? Zerknijcie na zdjęcia – mówiąc kolokwialnie: kawał kota.Zapaśnik jest wolno żyjącym dzikuskiem, chyba na swój koci sposób szczęśliwym. Wygląda nieźle, daje radę. Dawał. Do czasu. W końcu i jego dopadło nieszczęście.Kulał lekko jakiś czas temu, ale bez spektakularnych dolegliwości. Niestety, nie skończyło się na tym, nie przeszło.
W pewnym momencie nie stawiał już łapki, a ostatnio noga wyglądała jak niżej. Pogotowie w osobie wolontariuszki z DT z Pazurem stawiło się na miejscu. Co z tego. Zapaśnik ani myślał wejść do klatki. Zero reakcji, zero szans. Dwie godziny stania i nic. I tak przez okrągły tydzień. W piątek wieczorem przyjechała z Gdańska osoba, którą koty – w tym Zapaśnik – znają. I co? Kot zapakował się do klatki bez problemu.
Radość i ulga. I tak zaczął się weekend.


Noga wygląda fatalnie. Zarówno wolontariuszka jak i weterynarz na pierwszy rzut oka obstawiali poważne złamanie. Na szczęście to nie to.
Jest wielki ropień na samej górze łapki. Spowodował on zapalenie między mięśniami (tak to wyglądało na USG). Mięśnie są twarde / sztywne i powodują, że nóżka wykręca się. Na szczęście: nie złamanie.
Na nieszczęście: też boli. Nie ma wyjścia kot zostaje w dt na czas leczenia. Bieda straszna, widać, że boli go mocno. Potrzebujemy funduszy, być opłacić diagnostykę (RTG, USG, badanie krwi) i leki dla Zapaśnika.


Uda się zaoszczędzić na pobycie w szpitalu, ale na resztę też potrzebne są środki. Wolontariuszka wzięła na siebie robotę to już dwa kenele z dzikusami w piwnicy. U góry bardzo dużo kotów – dla jasności.
Pomóżcie opłacić działania. Bardzo prosimy o kilka groszy dla Zapaśnika.
TYTUŁEM: ZAPAŚNIK

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 89160014621030907900000026
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt@viva.org.pl

6 lipca, 2023

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!