Pomoc dla Gaduły przyszła w ostatniej chwili…

Gaduła to wolno żyjący dzikusek, zamieszkujący na terenie jednej z posesji Kamiennej Góry w Gdyni. Został zauważony przez Panią Natalię, która  przypadkowo przechodziła tamtędy.

Jej wzrok przyciągnął wyrudziały, wygięty w pałąk, zaśliniony koci szkielecik z dziwnie podkulonym ogonem. Okazało się, że jest połamany w dwóch miejscach.

Pani Natalia od tej pory nie mogła o nim zapomnieć i chociaż jej to mocno nie po drodze – po drugiej stronie Gdyni, postanowiła dokarmiać kocurka oraz poszukać pomocy dla niego. Gdy na miejsce przybyła wolontariuszka z klatką łapką, nagle z domu, pod którym bytował kocurek wyłoniła się Pani. Nie omieszkała poinformować, iż kocurek mieszka tutaj od kociaka – jakieś pięć lat, jest przez nią dokarmiany, ale nie wie, dlaczego tak zmarniał. Nie przyszło jej do głowy, aby spróbować poszukać pomocy, czy zapytać o radę w pobliskiej lecznicy (tak się składa, że współpracującej z PKDT).

Kocurek nie od razu chciał wejść do klatki, a jego stan był tak zły (zdjęcia nie oddają prawdziwego wyglądu kota), że nie było mowy o jego pozostawieniu nawet na dzień dłużej. Tak naprawdę następnego dnia mogło już go nie być. Agnieszka jest osobą ze szczególnym podejściem i  darem kontaktu ze zwierzętami. Zaprosiła kocurka do klatki rozmową, na którą kocurek świetnie zareagował – zaczął z nią po swojemu gadać i wreszcie wszedł do klatki. Ponieważ to gadanie połączone z patrzeniem w oczy kontynuował w lecznicy, postanowiliśmy nazwać go Gadułą. W lecznicy wysypały się z niego ogromne gniazda wszołów. Pobrano krew do badań, wykonano USG.

Diagnostyka wskazała na lekko uszkodzoną wątrobę (lekko podwyższone wątrobowe parametry krwi i widoczne nieznaczne uszkodzenia wątroby w obrazie USG), powiększone węzły krezkowe (w obrazie USG) i niestety od dłuższego czasu występującą cukrzycę (znacznie podwyższona fruktozamina i cukier badany w laboratorium, ale także w lecznicy glukometrem). Kocurek ma bardzo, bardzo zniszczone zęby – stąd ślinotok i ciągnące się gluty. Po ustabilizowaniu kocurek będzie musiał przejść zabieg sanacji jamy ustnej. Lekarze w szpitaliku będą się starali przyzwyczajać kocurka do kontaktu z człowiekiem i wykonywanych wokół niego zabiegów tak, aby w przyszłości móc mu podawać insulinę (bez której nie będzie miał szans na zdrowe, dalsze życie) i mamy nadzieję, że ta sztuka uda się na tyle, aby poszukać mu domu.

Wszystko to – diagnostyka, leczenie, przyszły zabieg i dość długi pobyt kocurka w szpitaliku – wygenerują wysokie koszty, dlatego prosimy o wsparcie dla biedaka. W zasadzie tylko przypadkiem został zauważony, mimo że mieszkał w gęsto zabudowanej, zamożnej dzielnicy domków jednorodzinnych. W jego imieniu bardzo dziękujemy!

12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
Dopisek: GADUŁA

22 kwietnia, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!