Tosiu zwany Antoniuszem lub tez Czarnym Księciem

Tosiu zwany Antoniuszem lub tez Czarnym Księciem jest moim tymczasem od 2017 roku. Adoptowany ze schroniska kiedyś przez kogoś, okazał się być jedynie zabawką w oczekiwaniu na własnego ludzkiego potomka – przyjęłam go do DT bo znałam go jeszcze ze schroniska i wiedziałam, że po powrocie tam zginąłby niechybnie, ale liczyłam na to, że jego uroda skusi kogoś do kolejnej adopcji. No niestety.
Wielki czarny kocur o śmiesznym chodzie. Oraz wielkich zębach, które bardzo chętnie wszystkim prezentował przy wszelkich próbach kontaktu. Tak było przez bardzo długi czas – każdy potencjalny adoptujący (a również i my) przeganiany był przez czarnego Tosia z głośnym syczeniem i prychaniem, a zapewniam, że to jest śmieszne jedynie gdy robi tak mały kociak, a nie naprawdę duży czarny kot. Czas leciał (niestety w latach), a Czarny Książę stopniowo uczył się nam ufać, niestety ze względu na charakterek został wiecznym tymczasem. Łatwo policzyć, że jest z nami od 6 lat – traktujemy go już jak naszego. W zasadzie zawsze stołował się na nasz koszt, korzystał z naszego żwirku, a drobne weterynaryjne koszty załatwialiśmy własnym sumptem. Od roku ma Wirtualną Opiekunkę, dzięki której dostaje przeciwbólowy lek na stawy, które z racji dawnych urazów bardzo mu dokuczają. Tymczasem zaczął się mocniej ślinić, a zapach z jego pyszczka powalał od pierwszego chuchnięcia.Mogłabym wrzucić zdjęcie Tosiowej paszczy z kamieniem i czerwonymi dziąsłami oraz śliniącego się kota ze zbolałą miną, ale nie chcę. Tosiu przeszedł już zabieg sanacji jamy ustnej i szersze badania krwi odpowiednie dla seniora i tak naprawdę ma się dobrze, żyje godnie, po zrobieniu zębów już bez bólu i w komforcie.
Śpi na kanapach, wcina dobrą mięsną karmę i przegryza swoją ulubioną zieleniną. On nie rozpamiętuje, że bolały go zęby tylko cieszy się tym, że teraz już nie bolą.
Cieszmy się zatem i my 😉Tylko pomóżcie nam zapłacić tę fakturę – 1400 złotych – wyszło na tyle dużo, że sami nie ogarniemy.
Dopisek „Tosiek”

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 89160014621030907900000026
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt@viva.org.pl

23 czerwca, 2023

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!