» Wszystkie artykuły

Pomóż opiekować się kotami stoczniowymi

sg5Pod naszą opieką jest około 250 kotów z terenu gdyńskich stoczni: Stocznia Gdynia SA., Stocznia Nauta S.A. Zajmujemy się nimi od kilku lat. Priorytetem jest sterylizacja kotek, by zapobiec rozrostowi stad. Zwierzętom oswojonym, porzuconym, maluchom szukamy domów, by zabrać je z tych okropnych miejsc. Wolnożyjącym, dzikim kotom zapewniamy jedzenie oraz opiekę weterynaryjną. Skala potrzeb ogromna. 360 kg karmy suchej, 960 puszek karmy mokrej – to jeden miesiąc. To około 4 tysięcy złotych. Do sterylizacji pozostało już niewiele kotek, ale potrzebne są jeszcze zabiegi. Do wyłapania zostało kilka kotek, pojawiają się też nowe zwierzęta porzucone i dochodzące. Potrzebne fundusze na sterylizacje panien, by kociąt było jak najmniej. Koci stoczniowcy potrzebują też opieki weterynaryjnej. Te koty chorują tak jak wszystkie inne.

Staramy się doglądać 250 osobników, ale często to nas przerasta! Potrzebna pomoc. Jak możesz nas wesprzeć?


sg4Zostań wolontariuszem.
Na zmianę z innymi dokarmiaj stada. Możesz zaopiekować się kotami z obu lub z jednej stoczni.

Pomagaj doraźnie. Angażuj się w organizowane kilka razy do roku akcje: sprzątanie kocich budek, budowanie nowych schronień.

Podaruj karmę. Przyłącz się do akcji: „Pucha dla sierściucha”. Wrzuć paczkę karmy lub puszkę do koszy w Marketach Zoo Karina.

Adoptuj kota. Śledź nasze ogłoszenia. Daj dom kotu stoczniowemu. Co jakiś czas pod naszą opiekę trafiają koty porzucone „na stoczni”, znalezione tam maluchy. Domów/miejsc do życia (ogródków, budek, stajni) potrzebują też mniej socjalizowane koty z terenów Stoczni Nauta, która niedługo zostanie wyburzona.

Wpłać kilka groszy na rzecz kotów stoczniowych. Zakupimy za nie karmę i opłacimy wizyty weterynaryjne chorych, kalekich zwierząt!

domkistocznia89160014621030907900000026 Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: …..
PayPal: pkdt@viva.org.pl
z dopiskiem : koty stoczniowe

Obie akcje mają swoje osobne zakładki. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj:

Stocznia Gdynia S.A.

Stocznia Nauta S.A.

Kontakt w sprawie adopcji kotów Nauty: pkdt.biuro@gmail.com lub wiadomość na faceboooku.

5 maja, 2015

Szukamy domu!

PODARUJ ZETA NA WETA

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez