Burasek Trójłapek szuka na nowo DOMU ! – szuka też wirtualnego opiekuna

Pewnie pamiętacie naszego stoczniowego Buraska Trójłapka, który uległ wypadkowi na stoczni i w efekcie tego zdarzenia stracił przednią łapkę. Burasek trafił do dt, ale niestety pomimo usilnych starań opiekunki nie poczynił tam za dużych socjalizacyjnych postępów, bo nie bardzo współpracował.
Po półtora roku pobytu w dt zgłosił się dom stały, w którym kot miał się cieszyć własnym lokum i podwórzem. Wybrałyśmy dla niego dom z możliwością korzystania z wychodzenia na dwór, żeby czuł się swobodniej i mógł spędzać czas tak jak przed wypadkiem.
Po czasie aklimatyzacji i zapoznawania się z kocimi rezydentami, nasz Trójłapkowy Burasek ruszył w plener. Zaczął objawiać się swojemu opiekunowi raczej z rzadka. Z czasem same lekko zwątpiłyśmy, czy nadal jest wokół domu.

Nasze przeczucia nie były nieuzasadnione, bowiem późną jesienią zgłosiły się do nas Panie, które wypatrzyły trójłapkowego kota 2 km dalej od miejsca, w którym mieszkał. Pani Iza, która zawiadomiła nas o obecności kota pod jednym z bloków, dokarmiała go regularnie przez kilka miesięcy – za co niniejszym bardzo dziękujemy! Poruszył ją trójłapkowy kotek i jego bezdomność. Nie mogła go przyjąć do siebie, ale postanowiła poszukać dla niego ratunku przed nadchodzącą zimą. Po sygnale od Pani Izy, pojechałyśmy i zabrałyśmy go do dt.
W czasie wędrówki nasz Trójłapek bardzo docenił ludzkie towarzystwo i z radością przyjmował ludzką opiekę.

Kot jest ostrożny w pierwszym kontakcie, ale w drugim i trzecim lody pękają. To kocia przylepa. Lubi głaskania i drapania po grzbiecie. Trochę się obawia innych kotów, co może wynikać z niepełnosprawności.
Natomiast ta niepełnosprawność nie przeszkadza mu w codziennym życiu, co przecież udowodnił podczas swojej kociej wyprawy.
Teraz szukamy mu nowego, dobrego, bezpiecznego DOMU – na zawsze. Człowieka, który zadba o tego cudnego, wrażliwego kota.

Kontakt: Monika K. 797623968

Prosimy o pomoc w utrzymaniu Trójłapka-Buraska.

10 lutego, 2019

Kontakt w sprawie adopcji:

Monika K.

phone 797 623 968

Potrzebny opiekun wirtualny!

Jeżeli nie możesz adoptować kota, a chciałbyś mu pomóc to możesz otoczyć go regularną opieką finansową (opłacić leczenie, karmę) lub rzeczową (wysyłać karmę, żwir, akcesoria na adres domu tymczasowego). Wirtualna adopcja to deklaracja regularnej wpłaty / pomocy. Szczególnie potrzebna jest tym zwierzętom, które są przewlekle chore, niepełnosprawne, mało socjalizowalne i prawdopodobnie zostaną pod naszą opieką do końca swoich dni. Dane wirtualnego opiekuna i wysokość wpłaty opublikujemy na naszej stronie i facebooku (oczywiście tylko za Twoją zgodą).

Dane do wpłat:
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 89160014621030907900000026
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com

Twoje zakupy mogą pomagać

Zakupy internetowe poprzez

Ratujemy Zwierzaki

My też szukamy domu!