Skrzat Wojtuś szuka wspaniałego domu, który zapewni mu komfortowe życie.

WOJTUŚ ZNALAZŁ WIRTUALNEGO OPIEKUNA -wspiera go Pan Michał O. kwotą 80zł/miesięcznie oraz Pan Michał pokrył koszty ostatniego zabiegu usunięcia polipa ucha – dziękujemy!

Wojtuś odszedł od nas w 2020r.

Wojtuś jest około dwuletnim kocurkiem ze stada przy centrum Handlowym w Wejherowie. Kocurek wraz z rodzeństwem urodzili się na tamtym terenie wczesną wiosną 2017r. W wieku 5 miesięcy kociaki zostały zabrane do weterynarza na przegląd a ich siostra wysterylizowana. Niestety kociaki były mega dzikusami, tydzień trwała próba ich oswajania a po tym czasie wróciły do siebie na miejsce.

Wszystkie poza Wojtusiem są do dzisiaj dorodne i zdrowe. Od obecnej wiosny Wojtuś przestał pojawiać się na miejscu a gdy wrócił w lipcu to jego stan okazał się tragiczny. Chudy, wyrudziały i z okiem na wierzchu ale co dziwne dość oswojony.

Nie mamy wątpliwości że to ten sam kot, gdyż WSZYSTKIE tam osobniki są bardzo podobne do siebie – szczególnie charakterystyczne. Każdy kto raz je zobaczy, nie ma potem wątpliwości z jakiego stada pochodzą. Mają szerokie, krótkie nosy, lekko cofniętą górną szczękę oraz non stop wytknięty język przez to .
Wojtuś został odłowiony i zabrany do domu tymczasowego. Ciągła konieczność podawania leków, obsługa, kąpania (biegunka), kropienie oczu spowodowały że stał się niesamowitym miziakiem.

Wojtuś ma niestety liczne schorzenia (jak większość kotów stamtąd – dość trudne warunki bytowe i chyba skaza genetyczna).
Przede wszystkim jest kotem fiv+, ma plazmocytarne zapalenie opuszek (na razie delikatne ale czasami bolą go tylne łapki i dziwnie je wyciąga do tyłu), póki co udało się wyleczyć nawracającą infekcję zdrowego oka.
Wojtuś uwielbia jeść – szczególnie mokrą karmę. Jest przekochany i szuka domu, który sprosta jego przypadłościom ale Skrzacik na pewno odwdzięczy się bardzo miłym towarzystwem przy boku człowieka. Mruczy, ugniata , śpi przy człowieku.
Kocurek NIE może być kotem wychodzącym.
Tel. 667-88-25-17
Można także wesprzeć Skrzacika karmą, żwirem lub grosikiem

4 listopada, 2018

Wojtuś ma wirtualnego opiekuna!

Michał O. 80zł

Dziękujemy ❤️

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!