Elfik znalazł wymarzony dom

Kot ElfikHistoria Elfika jest przykładem na to, że również koty wymagające specjalnej opieki mają szansę na kochający dom.

Maleńki Elfik trafił do nas bardzo chory i wycieńczony. W wieku 2 miesięcy ważył 800 g. Jak się później okazało, ma dysfunkcję trzustki i już zawsze będzie musiał przyjmować leki.

Elfik spędził w DT u Ani półtora roku. Ten czas był długą i żmudną batalią o jego życie. Najpierw szczegółowa diagnostyka, potem leczenie i ciągła walka o każdy dodatkowy gram wagi. Roczny Elfik mógł wreszcie pochwalić się wagą 3 kg. Nie osiągnął i być może nigdy nie osiągnie takich rozmiarów, jak inne koty w jego wieku. Najważniejsze jednak, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Nasz Ania miała wątpliwości, czy kociak z problemami trzustkowymi znajdzie dom, a w nim odpowiedzialnych ludzi. Przecież trzeba pamiętać o podawaniu mu specjalnego jedzenia, a w nim enzymów. Bez nich mały nie może funkcjonować.

Pewnego dnia zadzwoniła Agnieszka. Zakochała się w Elfiku, jak tylko zobaczyła jego zdjęcie. Już po krótkiej rozmowie Ania czuła, że pojawiła się właściwa osoba. 🙂 Elfik zamieszkał w Słupsku. Ma do towarzystwa kumpla, jeża pigmejskiego. Śpi z opiekunami na poduszce, pomiędzy ich głowami. Agnieszka dba o podawanie mu enzymów i witaminy B12. Jest kochany i bardzo szczęśliwy. 🙂

29 stycznia, 2016

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!