TCHÓRZYK CIERPIAŁ PO CICHU

Tchórzyk umarł po około miesiącu walki o życie.

*******************************************************

Tchórzyk żyje na terenie przystoczniowym, jest dokarmiany przez prywatną osobę. Kocur trzyma się miejsca i pełnej miseczki, którą wystawia dobry człowiek. Mieszka w krzakach wraz z szóstką innych bezdomniaków.

W stadku jest zawsze ostatni. Nieśmiały, wystraszony, płochliwy. Delikatny i lękliwy chłopak. Zawsze ustępował miejsca przy misce, zawsze trzymał się z tyłu, ale ostatnio stał się wyjątkowo ostrożny. Krążył wokół innych kotów i misek, ale do jedzenia nie za bardzo podchodził. Dlaczego? Bo każdy kęs kojarzył mu się z ogromnym bólem. Jedzenie skutkowało cierpieniem. Bał się go. Kociak chudł i marniał w oczach, było coraz gorzej. Chorują zęby. Wokół pyszczka zrobiły się nadżerki, z buzi kapie ślina. W kocich oczach strach i ból. Tchórzyk coraz bardziej się wycofywał.

Część kotów, które nie mają szansy na pomoc, albo za nic nie chce dać się złapać, umiera w takiej sytuacji z głodu. Bałyśmy się, że tak właśnie będzie w tym przypadku. Tchórzyk nie wejdzie do klatki. Wyglądał coraz słabiej, ale za nic nie chciał dać się odłowić. Długie próby – kilka dni łapanek, które trwały do północy – przyniosły skutek. Tchórzyk jest w lecznicy.

Stan pyszczka fatalny. Brakuje słów i wyobraźni, by opisać z jakim bólem musiał żyć Tchórzyk. Cierpiał po cichu. Strasznie. Potrzebuje zabiegu u dentysty. Nie ma na niego środków – prosimy o pomoc dla kocurka. Bardzo, bardzo Tchórzyk Was potrzebuje. Każdy grosz to jego szansa. Chcemy kociaka leczyć, bez funduszy nie możemy nic zrobić. Bez pomocy Tchórzyk zagłodziłby się na śmierć. Pochylcie się nad losem bezdomniaka. Ma tylko Was i nas.

12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
DOPISEK: Tchórzyk

29 sierpnia, 2018

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!