» Wszystkie artykuły

Sterylizacje/kastracje

W tym miejscu chcemy prosić o wpłaty konkretnie na zabiegi sterylizacji i kastracji. Korzystamy z każdej możliwości wykonywania darmowych zabiegów, prosimy gminy o pomoc ale często musimy za zabiegi zapłacić.
Ogromnym obciążeniem jest LECZENIE KOTÓW ZGŁASZANYCH NA ZABIEGI PRZEZ KARMICIELI I MIESZKAŃCÓW. Sama operacja, bez dodatkowych działań to naszym zdaniem pomoc niekompletna. Nie godzimy się by kastrowano chore koty i wypuszczane je po dobie w teren. Każdy kot jeśli wymaga leczenia musi być postawiony na nogi i musi zostać w lecznicy kilka dni po zabiegu (kotki) by mieć pewność, że nie będzie komplikacji.
Na ten cel warto wpłacać regularnie np. poprzez stały przelew z dopiskiem “sterylizacje” bo nasza praca trwa cały rok. W zeszłym roku nasze wydarzenie zanotowało wykonanych 430 zabiegów u kotek oraz 96 u kocurów. Jeśli uważasz, że warto zapobiegać bezdomności poprzez kastracje i podnoszenie jakości życia kotów wolno bytujących poniżej podajemy konto do wpłat.

TYTUŁEM – “STERYLIZACJE”
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 89160014621030907900000026
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt@viva.org.pl

Sterylizacje są statutowym, czyli priorytetowym celem naszej grupy. Sterylizując kotki wolno bytujące, zapobiegamy rodzeniu się kolejnych pokoleń kociąt, żyjących i umierających w skrajnie złych warunkach, pozbawionych oczu, zapchlonych, zarobaczonych, żyjących w strachu przez człowiekiem.

Każda kotka poddawana zabiegowi sterylizacji przechodzi przed operacją krótki przegląd weterynaryjny. Zostaje odrobaczona i odpchlona. Nie poddajemy zabiegom kotów chorych.
Zapewniamy naszym podopiecznym standard około sterylizacyjnej opieki weterynaryjnej. Dbamy, by zwierzę zostało humanitarnie odłowione i przewiezione do lecznicy. Współpracujemy jedynie z gabinetami, które oprócz rozsądnych cen za zabieg, oferują wysoką jakość świadczonych usług. Kotki po zabiegach przetrzymywane są min. 3 dni w lecznicy, aby upewnić się, że nie ma żadnych komplikacji. Raz odłowiona kotka nie da się złapać po raz kolejny.

Dajemy swój czas, paliwo i ręce do pracy. Niejednokrotnie są to naprawdę długie godziny, przy różnej pogodzie, poświęcone na “upolowanie” wszystkich kotek ze stada. Często zbieramy pokłosie tych wypraw pod postacią zarobaczonych i oklejonych ropą kociąt. Przyjmujemy je pod swoją opiekę, leczymy i później szukamy domów.
Wszystko co robimy to praca w ramach WOLONTARIATU – nie mamy żadnego wynagrodzenia za odłowienie, przewiezienie czy opiekę nad kotami, które są nam zgłaszane. Zachęcamy wszystkich karmicieli do współpracy, zgłaszania kotów oraz samodzielnego zawożenia kotów oswojonych ze swoich podwórek na zabiegi (zawsze w specjalnych transporterach do przewozu kotów). Razem uda nam się więcej!
Apelujemy do opiekunów kotów właścicielskich- NIE POSZERZAJCIE SKALI BEZDOMNOŚCI. KASTRUJCIE SWOJE DOMOWE KOTY!

25 marca, 2018

Szukamy domu!

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL