Stocznia Gdynia S.A. – ARCHIWALNE

Stocznia Gdynia S.A.

sg1

Kotami żyjącymi na terenach Stoczni Gdynia S.A. opiekujemy się od 2009 roku. Po upadku stoczni i zwolnieniu 5 tysięcy pracowników tego zakładu, na ogromnym obszarze postoczniowym zostało około 350 głodnych kotów. Zamknięto stołówki, zniknęły śmietniki i życzliwe ręce, które dokarmiały zwierzęta. Na apel medialny byłego pracownika stoczniowego, Pana Janusza Bugajewskiego, odpowiedziało około 20 osób. Jednak o kotach stoczniowych wielu zapomniało. Od 2009 roku jesteśmy tam regularnie. Z 20 wolontariuszy zaangażowanych w opiekę dziś zostało 5 osób.

Koty żyjące na terenach stoczniowych sterylizujemy, dokarmiamy i leczymy. Wysterylizowane zostały już prawie wszystkie kotki. Oswojonym i młodym zwierzętom szukamy domów. Nie chcemy dla nich życia „na stoczni” – trudnego i niebezpiecznego.

W 2009 roku populacja żyjąca na 70 ha Stoczni Gdynia (od ul. Czechosłowackiej po ul. Energetyków) liczyła około 400 sztuk. Szacujemy, że w tej chwili bytuje tam około 100 osobników. Akcja sterylizacja przyniosła efekt. Wiele kotów stoczniowych znalazło domy. Niestety, co roku pojawiają się nowe zwierzęta. Migrują na teren stoczniowy z ościennych obszarów, np. portowych oraz są wyrzucane są z domów i przynoszone do stoczni przez ludzi.

Koty dokarmiane są 3 razy w tygodniu. Na obszarze ok. 70 ha mamy 17 ‘kocich stołówek’. Jednorazowy wyjazd to karma w ilości: 50 puszek karmy mokrej i 18 kg suchej. Proporcje są zmienne w zależności od pory roku – mniej mokrej, więcej karmy suchej i lepszej w zimie. Kochani, te koty czekają na to jedzenie! Pomóżcie nam realizować to zobowiązanie wobec nich.

1486554_709427805769036_593063701_n

Subkonto stoczni jest na ogromnym minusie. Nie mamy pieniędzy na karmę, opiekę weterynaryjną i dalsze sterylizacje. Liczymy na Waszą pomoc. Pracujemy ponad swoje siły. Bez Was nie damy rady! Potrzebujemy: jedzenia, budek dla kotów, wolontariuszy do pomocy w opiece nad kotami, darowizn na opiekę weterynaryjną lub karmę.


Chcesz zostać wolontariuszem?
Skontaktuj się z nami: pkdt.biuro@gmail.com
Chcesz przekazać karmę? Umieść ją do koszach PKDT w marketach Zoo Karina lub skontaktuj się z biurem (mail powyżej), podamy prywatny adres.
Chcesz zasilić nasze konto? Zleć przelew:

89160014621030907900000026
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt@viva.org.pl
z dopiskiem : Stocznia Gdynia S.A.

Poniżej możesz zobaczyć, w jakich warunkach bytują stoczniowe koty. Stocznia ich nie oszczędza. W galerii również ci szczęściarze, których udało się oswoić i podarować im nowe życie.

AKTUALNOŚCI można śledzić KLIKAJĄC TUTAJ

Stoczniowa rzeczywistość:

Koty zabrane ze stoczni:5 maja, 2015

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!