Było tuż przed Świętami…

Zawiozłam do adopcji Gacusia, w drodze powrotnej zabrałam 2 dzikie kotki z lecznicy, by po leczeniu odwieźć je w miejsce bytowania, gdy nagle otrzymałam telefon, że w Redzie na prywatnej posesji jest maleńki kociak, który bardzo źle wygląda.
Miałam jeszcze po drodze odebrać zamówione prezenty świąteczne, ogarnąć jakieś zakupy… Nacieszyć się chwilą bez tymczasów, z własnymi kotami, dopieścić je, podarować im więcej czasu. Nic z tego. Przecież nie można zostawić kociaka w potrzebie.
Próba odłowienia malucha zakończyła się niepowodzeniem. Kociak pomimo ciężkiego stanu zwiał w gęste tuje. Przeczesywanie ich z latarką również na niewiele się zdało. Zrezygnowana wróciłam do domu, uprzednio prosząc właścicieli posesji o umieszczenie w zostawionym transporterku butelki z ciepłą wodą. Moja nadzieja, że kocie powróci szukać ciepłego schronienia okazała się strzałem w 10. Rano otrzymałam telefon, że maluch siedzi w środku.
Nie bacząc na święta, prezenty, zakupy pojechałam czym prędzej po kocię i zawiozłam do zaprzyjaźnionej lecznicy VetCare. Tam okazało się, że maleństwo jest dziewczynką, bardzo zapchloną, odwodnioną, wycieńczoną, z kocim katarem, masą robali i potworną biegunką.
Koteczce udało się pobrać krew, nawodnić, podać leki, preparaty przeciw pasożytnicze, jednak nie udało się zatrzymać biegunki. Maślanka (bo tak ją nazwaliśmy) dopiero dziś samodzelnie udała się do kuwety 🙁 Przez kilka dni oddawała mocz i kał pod siebie. Tylko dzięki całodobowej opiece dr Hani przetrwała ten najgorszy dla niej czas.
Zostanie w lecznicy jeszcze jakiś czas, aż jej stan się ustabilizuje. Potem będziemy szukać jej domu, dobrego opiekuna.
Tymczasem… Znowu prosimy o wsparcie naszych działań!
Po oszacowaniu całości kosztów leczenia założymy zbiórkę dla Maślanki, tymczasem prosimy o wpłaty bezpośrednio na nasze konto:
12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
SWIFT: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
DOPISEK: Maślanka

6 stycznia, 2019

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!