Negra i Rambo cierpiały z powodu potwornego bólu zębów!

Choroby zębów to ostatnimi czasy u kotów plaga. Chorują zarówno domowe mruczki, jak i te wolno żyjące. Te drugie nierzadko nie otrzymują odpowiedniej opieki i swoje cierpienie noszą często do końca swoich dni. A chore uzębienie skutkuje niestety innymi poważnymi schorzeniami, jak na przykład niewydolność nerek.
Rambo i Negra to dzikie koty będące pod stałą opieką niepełnosprawnej kobiety z Wejherowa, która sama jest w bardzo trudnej sytuacji, zatem poza powiadomieniem nas o kiepskim stanie tych zwierząt, nie była w stanie nic więcej zrobić z powodu swej niepełnosprawności, jak i bardzo ograniczonych funduszy.
Po zachowaniu kotów (problem z pobieraniem pokarmu, zaniedbanie higieny, spadek masy ciała, cuchnący ropą oddech i wydalanej dużej ilości śliny z pyska) spodziewałyśmy się problemów z zębami właśnie. Każdy, kto zna kocie zwyczaje, wie że te zwierzęta na pielęgnacji futra potrafią spędzać dużo czasu, a te najwyraźniej przestały to robić – zwłaszcza sierść Negry była pełna kołtunów.
U weterynarza okazało się, że w pyskach kotów był prawdziwy dramat – zęby były spróchniałe, dziąsła poprzerastane, lała się również ropa ☹
Negra i Rambo są po zabiegach usuwania zębów, teraz przez 10 dni otrzymują silne antybiotyki. Aby ograniczyć koszty całej operacji, jedna z wolontariuszek przyjęła je do swojego domu, gdzie w klatkach przechodzą okres rekonwalescencji.
Sam koszt zabiegów to 800zł, do tego dochodzą koszty: pełnych badań krwi, testów na fiv/felv, antybiotyki, hospotalizacja przed zabiegiem. Sumarycznie to koszt około 1500zł.
Pani Gabrysia nie posiada takich środków, więc musieliśmy przyjąć je na własne barki, dlatego bardzo Was prosimy o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia:
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
NR KONTA: 89160014621030907900000026
SWIFT (kod BIC): PPABPLPKXXX
paypal: pkdt.biuro@gmail.com
Dopisek : Negra i Rambo

11 stycznia, 2020

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!