Bąbel – młody kot ze “starym” sercem

Jesteśmy po kolejnym badaniu serca u Bąbla, wykonaliśmy je tuż przed świętami – 3 miesiące od nagłej zapaści kardiologicznej u kocurka.
To już jego trzecie badanie w tym roku kalendarzowym.
Pierwsze na początku stycznia – dawało bardzo złe rokowania, jednak kolejne wykonane w pod koniec stycznia napawało nadzieją. Pani doktor dwa razy upewniała się czy kot aby na pewno ma tylko 2,5 roku bo w badaniu serce wykazywało zmiany występujące u ponad 10 letnich kotów.
Ponieważ Bąbla z matką znalazłam tuż po jego urodzeniu, to mam pewność iż Bąbel urodził się 15 lipca 2020r.
Gdy kocurek skończył rok, wystąpił u niego pierwszy incydent kardiologiczny i od razu wykonano echo serca, które wówczas nie wykazało żadnych odchyleń od normy.
Obecnie…
obraz serca bardzo się poprawił w stosunku do pierwszego badania. Stan serca jest dobry, dzięki lekom, które codziennie dostaje Bąbel i które będzie brał do końca swoich dni. Wszystko wskazuje, że wada Bąbla jest wadą wrodzoną i z czasem będzie się pogłębiać. Póki co pozostają nam kontrolne badania echo – co 6 miesięcy, podobnie jak badania krwi.
Bąbel zachowuje się “prawie normalnie”. Mniej biega, bawi się mniej intensywnie ale przede wszystkim częściej niż inne koty wzdycha – to praktycznie na razie jedyna przypadłość, która wskazuje, że Bąbel nie jest zdrowy.
Jeszcze do grudnia 2022r szukałam Bąblowi domu stałego niestety teraz ze względu na potencjalny stres kocurek zostanie tzw wiecznym tymczasem w DTzPAZUREM.
Bardzo prosimy o pomoc w uregulowaniu faktury za echo Bąbla (200zł) i wsparcie zakupu leków – miesięczny koszt to około 50zł.
Szukam też wirtualnego opiekuna / opiekunów dla Bąbla

Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 89160014621030907900000026
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt@viva.org.pl

11 kwietnia, 2023
+2

Bąbel ma wirtualnego opiekuna!

Joanna L. 100zł

Dziękujemy ❤️

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

Twoje zakupy mogą pomagać

Ratujemy Zwierzaki

PomagamyZwierzakom

Zakupy internetowe poprzez

PAY PAL

My też szukamy domu!